Krauzówka ma nową halę sportową i bibliotekę. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie rozbudowanej placówki

0

PIASECZNO Jest to kolejna zmodernizowana przez gminę szkoła, która na remont czekała tak naprawdę kilkadziesiąt lat. – To nasza wspólna zasługa – mówił zwracając się do radnych i grona pedagogicznego wiceburmistrz Daniel Putkiewicz


Kulminacyjnym punktem uroczystości było przecięcie wstęgi

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewy Krauze w Zalesiu Dolnym została powiększona o nową halę sportową, kilka sal lekcyjnych oraz filię biblioteki publicznej. Dziś po południu odbyło się uroczyste otwarcie dobudowanej części placówki. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i pieśni o szkole zaproszonych gości powitał dyrektor Krauzówki, Jacek Żabicki. – Nowa hala będzie mogła przyjąć kilka klas jednocześnie – mówił. – Uczniowie, to wasze święto, bo wszystkie te pomieszczenia zostały wzniesione z myślą o was.
Po krótkiej modlitwie i uroczystym poświęceniu obiektu przez księdza Tadeusza Huka, głos zabrał burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis, który pochwalił architektów, że udało im się zmieścić tak duży obiekt na takiej małej działce. – Cieszę się, że dzieci będą miały gdzie rozwijać swoje sportowe pasje – dodał. Wiceburmistrz Daniel Putkiewicz, jak się okazało absolwent Krauzówki, podkreślił, że szkoła na modernizację czekała od kilkudziesięciu lat. Podkreślił także, że sporo czasu zajęło uregulowanie kwestii własnościowych. – Ta szkoła jest dowodem na to, że jeśli dobrze układa się współpraca burmistrza, radnych, rodziców i nauczycieli możemy kończyć kolejne etapy rozbudowy naszych obiektów – dodał Daniel Putkiewicz.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię