PIASECZNO Praca policji to nie tylko łapanie przestępców i pilnowanie porządku. To także działanie prewencyjne i edukacyjne, często skierowane do najmłodszych, mające na celu zwiększenie świadomości zagrożeń oraz naukę bezpiecznego zachowania


Policjanci z piaseczyńskiej komendy przeprowadzili wakacyjne spotkanie z dziećmi, które spędzają czas na półkoloniach w świetlicy „Pixel” w Piasecznie. W czasie rozwiązywania zagadek związanych z bezpieczeństwem, uczestnicy uczyli się zasad prawidłowych zachowań w rożnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas letniego wypoczynku. Przekazywane rady dotyczyły m.in. bezpieczeństwa na drodze, w miejscu zamieszkania oraz podczas wyjazdów. Tematem, któremu poświęcono szczególną uwagę było bezpieczne zachowanie nad wodą. W czasie spotkania dzieci miały też okazję zapoznać się z policyjnym wyposażeniem służbowym oraz zadać funkcjonariuszkom wiele pytań z różnych dziedzin ich pracy. Oprócz policyjnych życzeń „bezpiecznych wakacji” każdy uczestnik spotkania otrzymał kamizelkę odblaskową, która poprawi widoczność na drodze podczas pieszych bądź rowerowych wakacyjnych podróży.
Spotkanie obyło się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Poprowadzili je asp.szt. Maciej Blachliński wraz z st.sierż. Marzeną Plisińską.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię