Krócej czynne komisariaty też w Górze Kalwarii i Tarczynie

5

GÓRA KALWARIA/TARCZYN W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o zmianie godzin pracy komisariatów w Lesznowoli i Konstancinie-Jeziornie. Okazuje się jednak, że w nowym trybie pracują też komisariaty policji w Górze Kalwarii i Tarczynie, które są czynne codziennie od godz. 8 do 20


Okazuje się, że zmiana godzin pracy komisariatów jest odgórną polityką Komendy Stołecznej Policji i wynika z niedoborów kadrowych, choć sami policjanci mówią o tym niechętnie. W Górze Kalwarii i Tarczynie komisariaty były czynne wcześniej przez całą dobę. Teraz będą pracowały w godz. 8-20. W związku ze zmianą godzin pracy komisariatu w Górze Kalwarii burmistrz Arkadiusz Strzyżewski spotkał się z komendantem powiatowym policji.
Dowiedzieliśmy się, że komisariat przynajmniej dwa tygodnie w miesiącu będzie pracował w nowych godzinach – mówi Piotr Chmielewski, rzecznik ratusza. – Z danych policji wynika, że w ciągu nocy prawie nikt nie korzystał z komisariatu. Z naszego punktu widzenia najważniejsze jest pozostawienie całodobowej służby patrolowej. W tej kwestii nic się nie zmienia.
Mieszkańcy Góry Kalwarii i Tarczyna mogą nocą kontaktować się bezpośrednio z komendą powiatową policji w Piasecznie lub dzwonić pod numer alarmowy 112.
Naszym priorytetem jest zapewnienie jak największej ilości służb patrolowych – tłumaczy decyzję o zmianie godzin pracy komisariatów nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy komendanta stołecznego policji. – Ograniczając służbę dyżurną w poszczególnych komisariatach do godz. 20 policjanci będą bliżej społeczeństwa. Analiza ilości zgłoszeń napływających do komisariatów w godzinach nocnych pokazała, że w tym czasie służba dyżurna odnotowywała jedynie kilkanaście zgłoszeń rocznie, dlatego przesunięcie służby dyżurnej do patrolowej jest jak najbardziej zasadne.
Policja podkreśla, że zmiana godzin pracy komisariatów ma charakter tymczasowy.

TW

5 KOMENTARZE

 1. nie no super – Bareja alternatywy 4 – proszę państwa komisariat (fajnie brzmi komis i ariat brakuje w) czynny jest w każdy ostatni piatek miesiąca między 16,00 a 16,15 prosimy korzystać z linii telefonicznej
  po wyjkręceniu numeru
  wcisnij 1 jesli cie okradli
  wcisnij 2 jesli jesteś ofiarą gwałtu i było ci niedobrze
  wciśnij 3 jeśli jesteś funkcjonariuszem i ze strachu wziołeś l-4
  wciśnij 4 kontakt z komendantem obozu tarczyn (przepustki i stała akredytacja)
  wciśnij 5 sędzia dred (płatne interwencje na twoją korzyść)

 2. I bardzo dobrze. Po co takie koszty na odpoczywających nocą. A w dzień może pracowitość wzrośnie. Czas najwyższy był na niektórych pracujących inaczej.

 3. Nikt nikogo nie przesuną bo dyżurni odeszli na emeryturę albo poszli do Piaseczna. Patroli tyle samo czyli dalej za mało ale bez dyżurek i z przęciążonym Piasecznem czas reakcji wzrośnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię