“Krótka Przerwa” na piaseczyńskim rynku

0

PIASECZNO Zamiast tradycyjnego pikniku w Parku Miejskim, 28 maja na piaseczyńskim rynku odbędzie się nowa impreza – “Krótka Przerwa”, czyli artystyczna chwila wytchnienia.


W godzinach 12.00 – 21.00 na miejskiej scenie wystąpią artyści zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Będzie okazja zobaczyć i usłyszeć:

  • spektakl teatru „Małe Mi”,
  • występ Witka Muzyka Ulicy,
  • Kabaret JURKI,
  • spektakl teatru „Na walizkach”.

O godz. 13.30 rozpoczną się obchody jubileuszu 35-lecia pracy twórczej Doroty Gellner. Na scenie wiersze dla dzieci pani Gellner czytać będzie sama autorka, jak i Krystyna Czubówna, która poprowadzi tego dnia również I Piaseczyńskie Dyktando (obowiązują zapisy). W ramach “Krótkiej Przerwy” będzie można wziąć udział w animacjach Chatki Spełnionych Marzeń oraz skorzystać z kącika czytelnika Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno, stoiska z komiksami (Oaza Komiksu), planszówek (Giermek) i stoiska Stowarzyszenia ONI SĄ.

Imprezę organizuje Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Piasecznie przy udziale Wydziału Promocji Urzędu Gminy oraz Młodzieżowej Rady Gminy.

WITEK MUZYK ULICY – godz. 17.30 – scena plenerowa

Charyzmatyczny muzyk uliczny, obdarzony bardzo mocnym głosem. Po 13 latach mentalnej niewoli i pracy tylko dla pieniędzy postanawia żyć jak żebrak i budować swój świat na nowo… zainspirowany uliczną skrzypaczką, wychodzi w miasto z akordeonem i tworzy swoją własną, wyjątkową muzykę, pełną refleksyjnych słów. Opisuje świat z perspektywy zarówno obserwatora, jak i sympatyka ludzi, których umysł jest bezkrytycznie poddany, uformowany i zniewolony przez system religijny, polityczny i ekonomiczny. W jego muzyce przeplatają się motywy ludowe i rockowe, ale nie brakuje też ważnych akcentów lirycznych.

TEATR NA WALIZKACH – godz. 18.30 – parking przy ul. Sierakowskiego

Teatr Na Walizkach na przestrzeni minionych lat współpracował z wieloma aktorami z różnych części świata, czego wynikiem jest charakter dzisiejszych przedstawień. Są one bowiem rozumiane przez wszystkich niezależnie od wieku i narodowości. Inspiracją teatru są filmy z okresu kina niemego (Charlie Chaplin, Buster Keaton), rosyjska nowoczesna clownada, teatr improwizacji, teatr lalek czy pantomima. Twórczość Teatru Na Walizkach to przede wszystkim komedie mieszczące się w konwencji teatru ulicznego, teatru improwizacji, visual comedy, cyrk. Teatr występował na wielu imprezach teatralnych i na festiwalach teatrów ulicznych w Polsce oraz wielokrotnie gościł za granicą min. we Włoszech, Niemczech, Białorusi, Austrii, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Ukrainie i na Węgrzech, gdzie dzięki swej oryginalnej i „międzynarodowej” formie był entuzjastycznie przyjmowany. Członkowie Teatru Na Walizkach są zawodowymi aktorami.

KABARET JURKI – godz. 19.30 – scena plenerowa

Kabaret Jurki z Zielonej Góry, czyli: Agnieszka Marylka Litwin-Sobańska, Przemek Sasza Żejmo, Wojtek Kamiński, Marek Litwin. Czwórka scenicznych indywidualności. Doskonale potrafią nawiązać kontakt z publicznością. Dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji.

źródło: piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię