Krówki za podatki

1

PIASECZNO W środę przed południem przed siedzibą Urzędu Skarbowego starosta i jego najbliżsi współpracownicy, rozdając mieszkańcom krówki, zachęcali do płacenia podatków na terenie powiatu


Starosta i jego współpracownicy rozdali w sumie kilkadziesiąt kilogramów krówek PIT-ówek

Była to kontynuacja akcji, przeprowadzonej w ubiegłym roku na peronie dworca PKP w Piasecznie, kiedy to podróżni byli częstowani przez starostę Wojciecha Ołdakowskiego i zarząd powiatu kawą. – Miała to być zachęta do płacenia podatków na terenie powiatu piaseczyńskiego – mówi Wojciech Zmysłowski z wydziału promocji starostwa. Przed kilkoma miesiącami do starostwa dotarło pismo z Urzędu Skarbowego, z którego wynika, że w 2016 roku na terenie powiatu znacznie wzrosła liczba nowych podatników.

– Średnio podatnik w powiecie piaseczyńskim płaci 3-3,5 tys. zł podatku rocznie – mówi wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski. – Z tego 45 proc. zasila budżet gminy, a 10 proc. budżet powiatu, do którego trafia około 300 zł od jednej osoby. Pozostały podatek wędruje do budżetu województwa i budżetu państwa. W ubiegłym roku zanotowaliśmy o 3 tys. zeznań więcej niż w roku 2015. Te 3 tys. nowych podatników dało nam o 9 mln zł wyższe wpływy z PIT-ów. Dzisiaj akcją rozdawania krówek chcielibyśmy nie tylko zachęcić mieszkańców, żeby dalej rozliczali się na naszym terenie, ale też podziękować za to, co zrobili w ubiegłym roku, decydując się płacić u nas podatki.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię