KRUS organizuje konkurs plastyczny

0
Konkurs plastyczny KRUS

KONSTANCIN-JEZIORNA “Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa” to hasło siódmej edycji konkursu plastycznego organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dla uczniów wiejskich szkół podstawowych


Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej lat 16.

Konkurs przebiega w 2 etapach: PT KRUS i wojewódzkim.
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie wiejskich szkół podstawowych klas 0-VI w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa: klasy 0-III, II grupa: klasy IV-VI.

CZYTAJ TAKŻE:  Piaseczyński dworzec PKP walczy o laur “Dworca Roku 2020”

Konkurs przebiegać będzie we współorganizacji z dyrekcjami szkół podstawowych, zainteresowanymi jednostkami samorządu terytorialnego i udziałem lokalnych mediów. Zgłoszenie udziału szkoły w konkursie dokonuje szkoła do dnia 10 marca, do właściwej miejscowo Placówki Terenowej KRUS.

Na czym polega konkurs?

Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom dzieci związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych.

Jakie nagrody?

Na laureatów obu etapów konkursu czekają nagrody rzeczowe. Prace plastyczne laureatów trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego z każdej kategorii wiekowej niniejszego konkursu wezmą udział w eliminacjach centralnych.

CZYTAJ TAKŻE:  Dziś przerwa w dostawie wody i obniżenie ciśnienia

Szczegółowe informacje można uzyskać w Placówce Terenowej KRUS Piaseczno, ul. Ludowa 7, 05-500 Piaseczno, tel. 22 7375417.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię