Kryte korty tenisowe powstaną przy pływalni

0

GÓRA KALWARIA Rada miejska dała zielone światło dla realizacji prywatnego ośrodka sportowego w sąsiedztwie zespołu basenowego. Będzie to pierwszy obiekt w gminie z krytymi kortami

Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski zapowiada, że umowa z inwestorem, czyli lokalną Fundacją Edukacja Sportowa (FES), zostanie zawarta w najbliższych tygodniach.
– Realizacja tej inwestycji jest szansą na rozkwit naszego miasta, a także rozwój sportowy naszych dzieci i młodzieży – powiedział burmistrz, dziękując w środę radnym za poparcie uchwały. Wedle jej zapisów, gmina bez przetargu na 30 lat wydzierżawi fundacji dwie działki u zbiegu ulic Pijarskiej i Chopina,o łącznej powierzchni ok. 4750 m kw.
W sąsiedztwie basenu mają powstać trzy korty (w tym dwa kryte), boisko wielofunkcyjne pod dachem (do gry m.in. w korfballu) oraz budynek klubowy z kawiarenką. Obiekty mają być dostosowane kolorystycznie do sąsiedniego budynku basenu. Zgodnie z projektem umowy dzierżawy inwestor będzie miał 24 miesiące na uruchomienie ośrodka.
Wszelkie nakłady (szacowane na 1,5-2 mln zł) poniesie FES i dodatkowo będzie wnosiła na rzecz gminy comiesięczną opłatę za grunt.
Na sesji Rady Miejskiej fundację reprezentowało dwóch jej założycieli – Michał Borowski (partner w dużej kancelarii prawnej i miłośnik tenisa) oraz Wojciech Jończyk (instruktor tenisa z międzynarodowym doświadczeniem). Obydwaj są mieszkańcami gminy Góra Kalwaria i podkreślają, że zależy im na powstaniu „obiektu, jakiego w gminie nie ma” i zachęceniu przede wszystkim miejscowe dzieci i młodzież do pójścia w ślady Agnieszki Radwańskiej. Michał Borowski zadeklarował, że fundacja zaprosi do współpracy wszystkie lokalne kluby sportowe oraz szkoły. W niektórych już organizowała bezpłatne lekcje pokazowe oraz zajęcia tenisowe.
– Mamy już gotowy projekt oraz wybranych wykonawców i po podpisaniu umowy sprawnie rozpoczniemy pozyskiwanie niezbędnych pozwoleń – deklaruje Michał Borowski. – Sama budowa potrwa około 2-3 miesiące.

inf./Wizualizacje: inwestor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię