Kto najlepiej wypadł w debacie? Wypowiedzieli się mieszkańcy

37

PIASECZNO Podczas dzisiejszej debaty kadnydatów na burmistrza mieszkańcy mogli wypełnić ankietę wskazując osobę, która ich zdaniem zaprezentowała się najlepiej. Można było też głosować wysyłając e-maila.

Najwięcej głosów zdobył Daniel Putkiewicz (120), drugie miejsce zajął Józef Zalewski (23), trzecie Wojciech Ołdakowski (20), a czwarte Monika Jaroszewska (14). Oczywiście ankieta w większym stopniu była formą zabawy niż narzędziem diagnozującym rzeczywiste poparcie kandydatów. Kto tak naprawdę wygra wybory na burmistrza Piaseczna? O tym zadecydujemy w przyszłą niedzielę – 21 października. Gorąco zachęcamy do udziału w wyborach samorządowych.

AB

37 KOMENTARZE

 1. Nic dziwnego że wygrał Putkiewicz, bo na sali było dużo klakierów. Każdy w ręku trzymał transparent. Raczej ludzie na sali nie odwzorowywali mieszkańców gminy

  • Klakierów z Pisu i od p. Zalewskiego też było sporo… ale widocznie spodobał im się Daniel Putkiewicz 🙂 Co mnie nie dziwi. Fatalnie zaprezentowała się pani Jaroszewska, czytać z kartki??? Kompletnie nie ma kobitka pojęcia o Piasecznie… Ktoś jej chyba przygotował przemowę na koniec… której szczęśliwie dla samej siebie nie dokończyła… słabizna straszna.

  • Otwieram Piaseczno news-Putkiewicz.Otwieram Kurier P.-Putkiewicz.Otwieram lodówkę…Kto znał/układał pytania? Kto organizował debatę? Putkiewicz-tfu Kurier P. czyli PiasecznoN. 🙂 Dobrego samopoczucia Hipokryci

  • Kobieta już na pierwszy rzut oka widać, że nie miała doświadczenia w kontaktach z tego typu publicznością.
   Co mocno ją zestresowało. To osoba jak widać w filmie rozważna i merytoryczna o wysokim poziomie kultury osobistej, wystarczy wsłuchać się w jej wypowiedź. Mnie i mojej rodzinie bardzo się spodobała, pięknie mówiła o kulturze, seniorach młodzieży. Wiele z jej wypowiedzi kandydaci powielali. Pokazała też charyzmę mówiąc wprost co tu się dzieje. Brak terenów wypoczynkowych, gosir i ta fontanna to czysta prawda. Osobiście uważam, że była bardzo naturalna w przeciwności do sztuczności starych doświadczonych samorządowców, wyszła najlepiej. Takich ludzi jak ona nam trzeba, piękna inteligentna kobieta z klasą! Całą rodziną oddamy na nią głos.

 2. Szczerze to wybór bardzo marny.
  Pani taka nijaka.
  Ołdakowski, kurde, jak bym widzial Macierewicza. Rozbiegane oczka, glupie ruchy i sam sobie brawo bije jak jakiś wiejski głupek.
  Putkiewicz wkurza mnie od paru lat ale przynajmniej coś się w Piasecznie dzieje i nie tylko w ostatnich miesiącach.
  Zalewski. Nie. Ten pan już grzał tyłek na tym stołku. “Fajnie” było ale lepiej że się skończyło. Nic się nie działo w Piasecznie. Wiele lat zaniedbań w remontach i budowach przez co teraz mamy całe miasto w budowie.

 3. Będę nieobiektywny jeżeli chodzi o Daniela, bo jest moim kandydatem, uważam że wypadł najlepiej. Merytoryczny, uśmiechnięty.
  Kolejne miejsca, już obiektywnie uważam w kolejności Józef Zalewski, Wojciech Ołdakowski (mam wrażenie, że Wojtek został zmuszony do startowania przez kierownictwo PiS, bo nie czuć było determinacji), Monika Jaroszewska niestety za dużo krytyki obecnej władzy.

  • Uśmiechnięty? Może zarozumiały i pewny siebie, zdecydowanie bardziej te określenia pasowałyby. Widać, że brak Państwu obiektywizmu i macie problem z krytyką – źle to znosicie.

 4. Piotrze, ależ ty obiektywny 😀 To jest tak jak organizuje się debatę, gdzie ponad połowę stanowią klakierzy partyjny i komitetowi. Bardzo słaba debata, mało konkretów i słabe prowadzenie. Była to agitacja wyborcza i nic więcej. Mieszkańcy będą mieli duży zgryz przy wyborze swojego kandydata. A krytyka Drogi Piotrze, to naturalna cecha demokracji. Bo demokracja, to spór, gdzie suka się najlepszych rozwiązań dla mieszkańców. Od jednomyślności to jeszcze nikt tego świata nie zmienił… I tak przypomnę tobie inicjatywę sprzątania Parku Chyliczkowskiego. Taka inicjatywa i dzisiejszy wygląd parku wziął się ze sporu, dialogu, który prowadziłeś z Wojtkiem Dolińskim. A dzisiaj mówisz, że za dużo jest krytyki obecnej władzy…

 5. Jak dla mnie ta cała debata to jedno wielkie show, widać było kto znał pytania wcześniej i dobrze się przygotowal, było to widać po gestach, umiejscowionych osobach z planszami i rozmowach na sali, których byłam świadkiem. Brzydkie było buczenie, chamstwo i przerywanie wypowiedzi Pani Moniki w tym przez organizatorkę. Wiele osób, które widziałam na sali przybiegły tu na fora i piszą jak widzę idiotyczne rzeczy by zatrzeć przegraną swojego wyuczonego, bardzo pewnego siebie i swojej wygranej w wyborach kandydata. Jak to mówią pycha krąży przed upadkiem. Niestety klowna w cyrku nikt nie kupi, sztuczność przegrywa z naturalnością i świeżośą a już napewno z prawdomównością. Brawa dla Pani Moniki Jaroszewskiej​​, Pana Józefa Zaleskiego, Pana Wojciecha Oldakowskiego wg. mnie to oni wyszli najbardziej naturalnie, choć ten ostatni to z tymi książkami mocno przesadził…

  • Dokładnie! Show w wykonaniu obecnego wiceburmistrza. Poziom godny pożałowania. Zachowanie poniżej wszelkiego poziomu, ale to już świadczy o tych ludziach. Państwu z gazet ewidentnie obecna sytuacja jest na rękę. Nie są to bezpartyjne, niezależne media i to niestety widać.

 6. A ja z kolei sprawdzam kto -kogo popiera ,wiadomo prędzej czy pózniej odwdzięczy się stanowiskiem. Ta Pani początkowo wzbudzila moje zainteresowanie- patrzę a z tej samej paczki( ,no bo nie z partii) wyskakuje p. Paprocka-wczesniej była w PO,pózniej PiS-i wywalili wiemy za co- teraz prytuli p.Monikę i w ten sposób ta Pani. Monika mojego głosu nie dostanie.
  Może czas definitywnie podziękować ludziom przy żłobie tylko dla kasy ,z miernym wykształceniem i bez pomysłów na rozwój.
  Nie chcę żeby moje podatki szły na kwiaty i upominki dla kolesi p.Kasi i naprawę auta ,a urzędnicy mają pracować dla dobra naszej gminy a nie załatwiać prywatnie sprawy TEJ pani w godzinach pracy.
  Wstyd pani Kasiu.

  • Dokładnie. Np. Pan starosta Ołdakowski zaraz po objęciu stanowiska zwiększył zatrudnienie w starostwie o około 30%. Pracy w starostwie nagle nie przybyło więc jaki może być inny powód takiego działania? Tylko kolesiosiostwo nepotyzm i kumoterstwo. Z drugiej strony czego innego można się spodziewać patrząc na jego przynależność polityczną.

   • do dertytus – dlaczego kłamiesz o tych 30%??? Jego przynależność partyjna gwarantuje uczciwość w odróżnieniu od Pomafii pamiętasz jak były prominent z POPiaseczno handlował działkami sąd się nim zajął w mafii obowiązują jednakowe zasady dla wszystkich.

   • np. po wielu latach bitew nagle udało się zrobić park miejski przy ul. Chyliczkowskiej (poprzednim ekipom jakoś się to nie udawało, wiele innych rzeczy też), albo świeżo zbudowana i dzisiaj oficjalnie otwierana sala gimnastyczna w LO? no tak to kwestia nepotyzmu, kolesiostwa, kumoterstwa i przynależności partyjnej dla dobra młodzieży. Panie Ołdakowski – TAK TRZYMAĆ!!!

 7. Debata służy jedynie prezentacji kandydatów. Postarajcie się ( np. przed lustrem) zająć stanowisko w istotnej sprawie w ciągu minuty. Jest to mało możliwe. Ankieta pokazuje prawdę. Na debatę był wstęp wolny i można było głosować bez ograniczeń e-mailem. Zarzut klakierstwa bezpodstawny. Zapraszam do urn. Wtedy się okaże , który z kandydatów zyskał największe poparcie. Obiektywnie Daniel wypadł najlepiej. Czytane z kartki podsumowanie pani Jaroszewskiej – żenujące.

 8. Patrząc na transparenty i porównując życiorys Pana Putkiewicza:
  “W latach 1998-2001 był niezależnym dziennikarzem prasy lokalnej (Kurier Piaseczyński, Gazeta Piaseczyńska).”
  Wynik mnie nie dziwi.

 9. Bardzo cenię wiarygodność merytorycznego i rzeczowego wystąpienia Daniela Putkiewicza popartego efektami dotychczasowej pracy i lokalnym rodowodem, a najbardziej, jak w debacie cenię szlachetną i kulturalną postawę wobec konkurentów bez brutalnego ataku, z którym sam niestety się spotkał.?
  Jest stara zasada … chcesz wygrać, bądź lepszy, pokaż swój program i nie atakuj rywala, szanuj i doceniaj go i jego dokonania, zachowaj klasę, a docenią i ciebie !!! ??
  To dobrze rokuje, zdecydują wyborcy!?

 10. Naprawdę żal mi tej Pani ,nieprzygotowana ,że aż wstyd .Jak można podejść do tematu tak bez pomysłu i polotu.Już to sobie wyobrażam do ogarnięcia stanowiska ta Pani z pewnością potrzebuje stada pomagaczy-bo sama nie da rady .
  Sama jestem kobietą ale tu naprawdę sama płeć- nie załatwi sprawy i umiejętności. Poza tym otacza się ludzmi z ”łapanki” -którym się nie powiodło lub mają wątpliwą reputację np.Paprocka.
  To też najlepiej o niej nie świadczy.

 11. Pani Monika nieprzygotowana, a mógłbym na nią głosować po przeczytaniu w gazecie jej programu. Zmieniam zdanie. Dodatkowo jest w komitecie z p. Katarzyną Paprocka, a tej nie lubię, bo wszędzie wyskakuje i się pcha, podobnie jak Ołdakowski. Zalewski całkiem niezły, ale otacza się niewłaściwymi osobami. Nie wyciąga wniosków. Pani Daniel całkiem niezły, ale też już ma rozdzielone stanowiska wokół siebie.

  • Dokładnie- ja uważam tak samo. Miałem dać szanse p.Monice -ale Paprocka wcisnęła by się na pewno -a tej dziękuję. Nie ufam jej po akcji z początku roku.Osoba zatrudniona na tym stanowisku powinna być uczciwa a tu jednoznacznie widać ,że ta Pani( Paprocka) taka nie jest.
   Najlepiej niech idzie zarabiać tam skad przyszła a politykę niech zostawi…a p.Monika tylko traci ale cóż..

 12. Tylko Pani Monika zasługuje na stanowisko Burmistrza. Bo jest niezależna i bezpartyjna. Bo jest kompetentna i najlepiej wykształcona. Bo nie udaje – jest naturalna. Bo jest kobietą – – jest ciepła i serdeczna. A Panom już dziękujemy – swój czas mieli. Urząd trzeba przewietrzyć.

 13. Tylko Pani Monika może zostać Burmistrzem Piaseczna. Dlaczego? Bo jest niezależna i bezpartyjna. Bo ma kwalifikacje, kompetencje i najlepsze wykształcenie. Bo jest uczciwa i sprawiedliwa. Bo jest naturalna i nie udaje. Bo jest ciepła i serdeczna. A tego nie ma żadem z panów. PANOM MÓWIMY WASZ CZAS JUŻ MINĄŁ. CZAS NA ZMIANĘ I PRZEWIETRZENIE URZĘDU.

 14. Ciepła to może być zupa,serdeczna -ciocia a polityk skuteczny.
  Niezależna ,bezpartyjna- wystarczy sprawdzić kim się otoczyła – toż to sami partyjni (teraz bezpartyjni) koledzy i koleżanki z PiS i PO. Nazywajmy rzeczy po imieniu a wmawianie innym bzdur to chyba nie w tym mieście.
  Naturalna ,nie udaje-no żart normalnie- i to ma mnie przekonać żeby na Nią głosować?
  Przyjdzie zaraz Paprocka -też bezpartyjna i będzie jak było,więc może panie idżcie do innej piaskownicy

 15. Jeśli już mam oddać swój głos to oddam go na kobietę. Ta kobieta naszej rodzinie spodobała się najbardziej. Poukładana, merytoryczna, miała przemyślane wypowiedzi. Bardzo ładnie mówiła i pięknie się reprezentuje. Idealna osoba na burmistrza Piaseczna. Już po kilku minutach widać że jest duża przepaść kulturalna pomiędzy Panią Jaroszewską, Zalewskim a Ołdakowskim i Putkiewiczem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię