Kto powinien sprzątać Puławską?

2

PIASECZNO – Wzdłuż ulicy Puławskiej, na jezdni i poboczu w kierunku Warszawy, leżą jakieś białe okruchy – poinformował nas w poniedziałek pan Łukasz. – Ktoś powinien to posprzątać. Wydaje mi się, że ten obowiązek spoczywa na zarządcy drogi…


Ulica Puławska (DK 79) na odcinku od Piaseczna do Warszawy leży w gestii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zapytaliśmy, czy GDDKiA otrzymała sygnał, że na drogę wysypał się podobny do styropianu materiał.
– Nie mieliśmy żadnego zgłoszenia – mówi Małgorzata Tarnowska z GDDKiA. – Prawdopodobnie granulat został rozsypany już na terenie Warszawy. W takiej sytuacji jego usunięciem zajmują się służby miejskie.
Jak udało się nam ustalić, GDDKiA posiada specjalne służby odpowiedzialne za sprzątanie pasa drogowego ze wszystkich zanieczyszczeń, także wycieków płynów eksploatacyjnych czy pozostałości części samochodowych pochodzących z wypadków bądź kolizji drogowych. Z kolei za usuwanie części samochodowych, które oderwą się od pojazdów (np. tłumik) i tarasują drogę czy ładunku, który spadnie z samochodu odpowiedzialny jest ich właściciel. Jeśli jednak tego nie zrobi, należy skontaktować się z GDDKiA.
– Odbieraniem zgłoszeń i kierowaniem na miejsce właściwych służb drogowych zajmuje się Punkt Informacji Drogowej – dodaje Małgorzata Tarnowska. – Wyspecjalizowani dyspozytorzy pracują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i reagują na każde zgłoszenie nieprawidłowości w obrębie sieci dróg krajowych województwa mazowieckiego.

TW

2 KOMENTARZE

  1. A kto powinien sprzątać po rozbudowie Fashion House? Za to co się dzieje na rondzie i na Geodetów ktoś powinien odpowiedzieć. Wszystko w błocie, przy takiej pogodzie jak mamy w tym tygodniu można się na tym nieźle przejechać- aż się prosi o wypadek. Dopiero jak coś się stanie będziemy szukać winnego???

  2. Ten styropian pochodzi z budowy po drugiej stronie ulicy(wiadomo,że mamy wiatr od kilku dni)? Cudze widzicie-swego nie znacie? Kto powinien sprzątać wjazd do Piaseczna(Puławska) na trawnikach z rabatami kapusty ozdobnej tysiące niedopałków,drobnych śmieci? Tak naprawdę guzik mnie obchodzi kto! Pytanie dlaczego mówi się np. o budowie sali/hali widowiskowej,która bedzie wykorzystania ile razy w roku(?),a nie umie się zorganizować podstawowych prostych czynności porządkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię