Które przedszkola zostaną uruchomione? Kiedy się dowiemy?

0

GÓRA KALWARIA Gmina przygotowuje przedszkola oraz żłobek do otwarcia w ramach luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. W pierwszym etapie planuje ponowne uruchomienie Przedszkola Integracyjnego oraz żłobka w Górze Kalwarii przy ul. Bema, Przedszkola nr 1 przy ul. ks. Sajny oraz placówek w Baniosze i Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kątach

Szef rządu zaznaczył, że ostateczną decyzję o otwarciu placówek w reżimie sanitarnym podejmie organ prowadzący, czyli w tym przypadku – gmina. Dyrektorzy samorządowych placówek zostali dziś zobowiązani do pilnego sprawdzenia, którzy rodzice są zainteresowani powrotem dzieci do przeszkoli i żłobka. Ankieta zostanie przeprowadzona drogą elektroniczną.

– Chcielibyśmy, aby otwarcie przedszkoli i żłobka nastąpiło jak najszybciej. Zdajemy sobie sprawę, że wielu rodziców na to czeka. W pierwszej kolejności robimy jednak wszystko, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dzieciom i pracownikom – mówi Mateusz Baj, zastępca burmistrza.

Ostateczna decyzja kiedy i która placówka zostanie otwarta zapadnie najpóźniej 5 maja. Tego samego dnia informacja na ten temat zostanie podana do publicznej wiadomości.

Jeśli chodzi o placówki niepubliczne, które funkcjonują jako publiczne, decyzję o ich uruchomieniu podejmą właściciele.

Już teraz, z myślą o powrocie dziecka do przedszkola, warto zaszczepiać w nim zwyczaj częstego mycia rąk, niedotykania twarzy, nieprzynoszenia do placówki zabawek i innych przedmiotów.

 

Źródło: www.gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię