Kultura przeniosła się do internetu

0

PIASECZNO W związku z kryzysem epidemicznym Centrum Kultury w Piasecznie zawiesiło czasowo wszystkie zajęcia stałe, warsztaty oraz wydarzenia.

Pomimo trudnego czasu stara się jednak wyjść z jak najciekawszą propozycją online – zarówno dla fanów na Facebooku, jak i stałych bywalców

– Na fanpage’ach wszystkich placówek i działów oraz głównym Facebooku CK zamieszczamy kilka razy dziennie propozycje, jak spędzać czas z dziećmi w domu. Zachęcamy też do zapoznawania się z historią miasta, proponujemy zabawy i konkursy dla całej rodziny – mówi Monika Iwanow, specjalista ds. Promocji i Komunikacji Centrum Kultury w Piaseczne. – Od dwóch tygodni nasi instruktorzy nagrywają też krótkie filmy z propozycjami zajęć. Z tej bogatej oferty mogą korzystać wszyscy, którzy wejdą na nasz profil na Facebooku.

Zostań w domu z CK Piaseczno

Odbyły się już: cykl spotkań z książką dla najmłodszych, ćwiczenia dykcyjne, lekcje gry na perkusji, słuchowiska i zajęcia dla maluchów oraz dzieci w wieku szkolnym, spektakle i koncerty dla dorosłych. Także teatry Centrum Kultury pracują obecnie w grupach online, dostając ćwiczenia do nauki wymowy, kuglarstwa, tańca i innych. Na kanale You Tube oraz Facebooku CK zamieszczane są również regularnie niektóre propozycje takich właśnie ćwiczeń, do czego dochodzą jeszcze zajęcia muzyczne i taneczne prowadzone online przez instruktorów.
Pracownicy Centrum Kultury zapewniają, że w ciągu najbliższych dni każdy kto wejdzie na ich fanpage na Facebooku, znajdzie coś dla siebie. – Mamy coraz więcej ciekawych filmów oraz wiele niespodzianek, więc zachęcamy do pozostania z nami w domu – dodaje Monika Iwanow. – Wciąż tworzymy nowe oferty zajęć mogących się odbywać w ten sposób. Z naszymi propozycjami staramy się dotrzeć zarówno do najmłodszych odbiorców, jak i do dorosłych widzów. Stąd na naszym Facebooku oraz kanale Youtube pojawia się coraz więcej krótkich filmów z zajęciami (są to zarówno cykle, jak i pojedyncze warsztaty), spektakli naszych teatrów, filmów z grup warsztatowych oraz zaprzyjaźnionych artystów.
Wszyscy chętni do tego, by dołączyć do zajęć online bądź uzyskać więcej informacji, mogą skontaktować się z koordynatorami CK w Przystanku Kultura, Strefie Kultury oraz Klubach Kultury.

CZYTAJ TAKŻE:  Na Mazowszu więcej zakażonych tylko w Warszawie i Wołominie!

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię