Kulturalne propozycje na czas strajku nauczycieli

1

POWIAT Na czas strajków nauczycieli niektóre z placówek kulturalnych wyszły ze specjalną ofertą przygotowaną na ten trudny – zarówno dla uczniów, jak i ich opiekunów, okres

Centrum Kultury w Piasecznie przygotowało, póki co, ofertę na pierwsze cztery dni strajku. We wtorek 9 kwietnia o godz. 10, 11 i 12 w sali Domu Kultury w Piasecznie (ul. Kościuszki 49) odbędą się koncerty Filharmonii Narodowej „Świat muzyki kameralnej czyli opowieść o instrumentach strunowych”. Impreza dla dzieci w wieku 5-10 lat z opiekunami. Na środę 10 kwietnia zaplanowano z kolei Warsztaty Wielkanocne z Działem Tradycji, które odbędą się w Przystanku Kultura (pl. Piłsudskiego 9). Obowiązują zapisy – (22) 756 76 00 wew. 17. Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 5-10 lat z opiekunami o godzinie 9.30 i 11. W czwartek 11 kwietnia w sali Domu Kultury w Piasecznie odbędą się z kolei Regionalne Lekcje Historii z Działem Tradycji. Impreza dla dzieci w wieku 8-13 lat rozpocznie się o godzinie 9.30 i 11. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Tak długo jak będzie trwać strajk, będziemy starali się zapewnić nieodpłatne propozycje kulturalne – zapewnia Katarzyna Biernadska-Hernik, wicedyrektor Centrum Kultury w Piasecznie.O kolejnych propozycjach będziemy informowali na bieżąco.

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli organizuje zajęcia w następujących placówkach:
– 8 – 16 – siedziba GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6
– 8 – 16 – filia GOK Lesznowola w Nowej Iwicznej przy ul. Zimowej 25 c
– 8 – 16 – filia GOK Lesznowola we Władysławowie – Pracownia Ceramiki i Rzeźby „Galeria Na Górce” przy ul. Wojska Polskiego 64 (zajęcia ceramiczne)
– 9 -16 – filia GOK Lesznowola CIS w Magdalence przy ul. Lipowej 28
– 11 – 16 – filia GOK Lesznowola w Łazach przy ul. Przyszłości 8
– 12 – 16 – filia GOK Lesznowola w Mysiadle przy ul. Topolowej 2
W ewentualne kolejne dni strajku zapraszamy dzieci w godzinach pracy danych filiiinformuje GOK Lesznowola.Telefony do wszystkich placówek GOK Lesznowola na terenie gminy znajdują się na stronie internetowej (http://gok-lesznowola.pl/placowki). W powyższych placówkach GOK Lesznowola na terenie gminy prowadzone będą zajęcia warsztatowe i kulturalno-rozwojowe. Opiekun przyprowadzając dziecko zobowiązany jest do każdorazowego podpisania stosownych oświadczeń. Liczba dzieci, jaką możemy przyjąć, jest ograniczona. Nie zapewniamy posiłków, więc prosimy o zaopatrzenie swoich dzieci w suchy prowiant. Dalsze rozkłady miejsc i godzin zajęć w placówkach GOK proponowane w ewentualne kolejne dni będą ogłaszane na bieżąco. Informujemy również, że zajęcia dla dzieci w tych dniach prowadzić będzie także Gminna Biblioteka Publiczna oraz Centrum Sportu – informacje na stronach internetowych tychże instytucji.

Ośrodek kultury w Górze Kalwarii zaprasza natomiast wszystkie dzieci na bezpłatne seanse filmowe do Kina Uciecha. Pokazy rozpoczynają się o 8, 10 i 12. Dzieci poniżej 10. roku życia wchodzą z rodzicem/opiekunem. Grupy zorganizowane powyżej 10 osób proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 533 503 092. Tytuły filmów dostępne po dołączeniu do grupy Darmowe seanse w Kinie Uciecha na FB

Tyl.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię