Kumulacja imprez u podnóża zamku. Będzie się działo!

1

GÓRA KALWARIA Już w najbliższą sobotę i niedzielę w Czersku odbędą się trzy ważne wydarzenia: Weekend Dobrego Piwa, Jarmark Rzemieślniczy oraz Europejskie Dni Dziedzictwa


Piwo w Czersku i okolicach warzono na pewno już w XVI wieku, a może nawet wcześniej. To będzie już trzecia odsłona piwnego festiwalu. Tym razem wydarzenie odbędzie się nie na zamku (trwa remont prowadzącego do niego mostka), a na średniowiecznym rynku. Organizatorzy zaprosili 8 rzemieślniczych browarów. Swój asortyment zaprezentują Browarka, Perun, Huzar, BeerLab, Nook, Brovca, Palatum i Antybrowar. Piw będzie można nie tylko spróbować na miejscu, ale też zrobić zapas do domu. Oprócz tego zaplanowano panele dyskusyjne i edukacyjne, promujące kulturalne spożywanie alkoholu.
Drugim odbywającym się równolegle wydarzeniem będzie Jarmark rzemieślniczy. W programie jest m.in. pokaz rzemiosł, koncert zespołu „Daj ognia” czy spektakl dla dzieci „Magiczna fasola” w wykonaniu teatru Trójkąt. Z kolei podczas odbywających się równolegle Europejskich Dni Dziedzictwa będzie można spróbować kuchni Urzecza i posłuchać naprawdę fajnych zespołów jak Podegrodzie, Piskorze czy absolutnej gwiazdy imprezy – Kapeli ze Wsi Warszawa (będą grane m.in. utwory z ostatniej płyty). W sobotę impreza rozpocznie się o godz. 12 i potrwa do 20. W niedzielę zakończy się dwie godziny wcześniej.

CZYTAJ TAKŻE:  Ogólnopolski piknik rodzin zastępczych

TW

1 KOMENTARZ

  1. „zaplanowano panele dyskusyjne i edukacyjne, promujące kulturalne spożywanie alkoholu”
    ============================
    Ło Jezu, jak za komuny!
    Mam nadzieję, że osoby prowadzące te panele dyskusyjno-edukacyjne nie zapomną wspomnieć, że leżenie na trawniku po spożyciu napoju alkoholowego jest niezbyt kulturalne, szczególnie wtedy, gdy delikwent na trawniku rzyga i popuszcza w spodnie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię