Kupili profesjonalne miasteczko ruchu drogowego. Kosztowało 19 tys. zł

1

PIASECZNO Kilka dni temu na miejskim rynku testowano nowe, w pełni profesjonalne miasteczko ruchu drogowego. Zakup trafi do straży miejskiej, która będzie rozkładać go w szkołach oraz podczas różnego rodzaju imprez plenerowych


Jedną z osób testujących nowy zakup była wiceburmistrz Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak

W skład zestawu wchodzi gumowe rondo o średnicy 8 m, przejazd kolejowy, zakręty, znaki (jest ich aż 37), czy różnego rodzaju sygnalizatory świetlne (7) – w tym ustawiane przy przejściach dla pieszych oraz w sąsiedztwie przejazdów kolejowych. Co ciekawe, miasteczko jest na tyle uniwersalne, że można rozłożyć je i wewnątrz i na zewnątrz budynku.
– Na razie rozłożyliśmy miasteczko na próbę na placu Piłsudskiego i wzbudziło duże zainteresowanie, zarówno dzieci, jak i dorosłych – mówi Mariusz Łodyga, komendant straży miejskiej. Do tej pory straż miejska dysponowała niewielkim miasteczkiem, które wykorzystywała do szkolenia dzieci w przedszkolach. Nowy zestaw ma służyć przede wszystkim do szkolenia młodzieży, przygotowującej się do egzaminu na kartę rowerową.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Dzieci całkiem dorze radzą sobie na ulicach w przeciwieństwie do kierofcóf. Gdyby tak zdyscyplinować Ich za np. nieodpowiednie parkowanie:pokonanie tego gumowego ronda rozłożonego na rynku czołganiem,żabką,na jednej nodze x 10?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię