Kurtyny wodne dla mieszkańców to świetny pomysł

0

POWIAT W związku z dotkliwymi upałami na terenie Piaseczna i Konstancina-Jeziorny zostały uruchomione kurtyny wodne.

Przy panujących obecnie ekstremalnie wysokich temperaturach, najlepiej w miarę możliwości unikać wychodzenia z domu, zwłaszcza w godzinach najsilniejszej ekspozycji słonecznej. Jeśli jednak ktoś musi poruszać się po mieście w upalne lato, może liczyć na odrobinę ochłody.

Kurtyny wodne w centrum miasta

 – Uruchomiliśmy kilka kurtyn wodnych w centrum Piaseczna. Na ochłodę mieszkańcy mogą liczyć obok budynku sądu przy ul. Kościuszki, na placu na rogu ulic Puławskiej i Jana Pawła II, w okolicy przystanków przy ulicy Puławskiej róg Szkolnej oraz przy sklepie Bierdronka na rogu ulic Kościuszki i Sienkiewicza – informuje urząd miasta w Piasecznie. Kurtyny wodne zostały zainstalowane również przy niektórych szkołach, w których organizowana jest akcja Lato w mieście.

Kurtyna wodna działa też na stacji kolejki wąskotorowej przy ul. Wojska Polskiego.

Bramka zraszająca w parku zdrojowym

W Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie, od czwartku działa bramka zraszająca, którą zainstalował Zakład Gospodarki Komunalnej. Urządzenie stanęło w pobliżu amfiteatru. Warto podkreślić, że jest ono o wiele oszczędniejsze niż popularne kurtyny wodne. Tworzy mgiełkę wodną wykorzystują o około 90% mniej wody niż kurtyny. Jak informuje ZGK, kolejne takie urządzenie niebawem pojawi się również przy siłowni plenerowej. Bramki zraszające będą uruchamiane w upalne dni od godz. 11.00 i  będą schładzały spacerowiczów do godz. 20.00.

Źródło:piaseczno.eu/konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię