Kwaśne miny kierowców i nauczka na całe życie

0

TARCZYN Nietypowe działania przeprowadzili piaseczyńscy policjanci z wydziału ruchu drogowego. Wspólnie z uczniami III klasy mundurowej z Liceum Ogólnokształcącego w Tarczynie prowadzili kontrole ruchu drogowego. Sprawcy drobnych wykroczeń, tym razem zamiast mandatu musieli zjeść cytrynę.


Przeprowadzone działania są jednym z elementów oddziaływania prewencyjnego wobec kierowców nieprzestrzegających ograniczeń prędkości.

Kilkadziesiąt skontrolowanych pojazdów, to efekt wczorajszych działań policjantów z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna na krajowej „7”. Służbę pełnili wspólnie z klasą mundurową Liceum Ogólnokształcącego im. Szarych Szeregów w Tarczynie.

W ramach zajęć praktycznych uczniowie III klasy nie tylko przyglądali się policyjnej pracy. W tym dniu sprawcy niewielkich przekroczeń prędkości mogli liczyć na specjalny rodzaj „kary”. Zamiast mandatu uczniowie wręczali im do spożycia cytrynę! Natomiast na kierowców, których zachowanie na drodze oceniano jako wzorowe czekały słodycze.

Kierowcy poproszeni o zjedzenie cytryny, jednogłośnie chwali prowadzoną akcję i podkreślali, że taką formę kary zapamiętają już na zawsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię