Łączy nas sport, nie narkotyki! Zainaugurowano kolejną edycję akcji

0

PIASECZNO Wczoraj w szkole w Józefosławiu odbyła się pierwsza z dziewięciu prelekcji, które mają odbyć się w różnych placówkach na terenie gminy. Mówiono m.in. o zagrożeniach, jakie pociąga za sobą nieumiejętne korzystanie z internetu


Spotkanie, w którym oprócz młodzieży wzięli udział policjanci oraz kickbokserzy (jednym z autorów kampanii „Łączy nas sport, nie narkotyki” jest utytułowany zawodnik i trener Piotr Bąkowski) odbyło się w hali sportowej szkoły w Józefosławiu. Zainaugurowało ono kolejną edycję kampanii profilaktyki społecznej, która od 10 lat odbywa się w różnych miejscach Polski, ale także Europy.

Uczestników powitał dyrektor szkoły, Andrzej Sochocki, który przypomniał czego ma dotyczyć odbywające się pod patronatem burmistrza spotkanie.
– Mam nadzieję, że ta akcja pomoże wam osiągać zamierzone cele i uchroni was od niebezpieczeństw – zwrócił się do młodzieży wiceburmistrz Daniel Putkiewicz.
– Raf w życiu jest naprawdę sporo, a my chcemy ułatwić wam wejście w dorosłość. – I pokazać, na jakie zagrożenia szczególnie uważać – dodała wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. – Bądźcie czujni na to, co się wokół was dzieje.
Jako pierwszy pogadankę z młodzieżą przeprowadził kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, który mówił o zagrożeniach czyhających na młodych ludzi w sieci. Oficer omówił zasady korzystania z internetu.
– Młodzież często szuka tam pornografii, jednak prawdziwe życie jest zupełnie inne – mówił. – Internet często podsyca nienawiść do innych, poprzez niego promowane są również takie postawy jak rasizm. Pamiętajcie, że to jest karalne.


Policjant poruszył także temat nękania w sieci oraz cyberprzemocy. W drugiej części spotkania Piotr Bąkowski opowiedział młodzieży o swoich doświadczeniach ze sportem.
– My mamy pasję, która nas rozwija. I wy postarajcie się jej poszukać – mówił do uczniów. Kolejne spotkanie, podczas którego również mówiono o zagrożeniach związanych z korzystaniem z internetu odbędzie się za kilka dni w Złotokłosie.
– Do wakacji planujemy jeszcze siedem podobnych spotkań w różnych szkołach – mówi kom. Sawicki. – Będziemy poruszali różne tematy, w zależności od tego, jakie problemy występują w danej szkole.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię