Ładowarka już jest, wrótce będzie elektrobus

3

KONSTANCIN-JEZIORNA Już niedługo na ulice Konstancina-Jeziorny wyjedzie pierwszy w powiecie autobus elektryczny. Na węźle przesiadkowym przy ul. Wilanowskiej właśnie zakończył się montaż ładowarki dla tych pojazdów. Teraz urządzenie przez najbliższe tygodnie będzie testowane.

Ładowarka zamontowana
Gmina Konstancin-Jeziorna zakończyła wszystkie prace związane z budową infrastruktury niezbędnej do uruchomienia pierwszej w powiecie piaseczyńskim linii autobusowej obsługiwanej przez pojazdy z napędem elektrycznym. Ostatnim jej elementem był montaż ładowarki dla elektrobusów. Urządzenie pojawiło się na węźle przesiadkowym przy ul. Wilanowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Teraz jest testowane. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już od września Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie uruchomi nowe połączenie ze stolicą.

Nowa linia do metra Kabaty
Autobus nowej linii ma startować z pętli przy ul. Wilanowskiej i jak najkrótszą trasą – przez Jeziornę i Klarysew – dojeżdżać do stacji Metro Kabaty.

– Mamy nadzieję, że nowa linia obsługiwana przez autobus elektryczny zachęci mieszkańców do korzystania z transportu publicznego – przyznaje Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – Co w konsekwencji przysłuży się do mniejszego zanieczyszczenia powietrza w naszej uzdrowiskowej gminie.

Źródło www.konstancinjeziorna.pl

3 KOMENTARZE

  1. Jeden będzie stał i się ładował,reszta będzie jeździć i ładować się w Warszawie.Ten będzie na nasz prąd Konstanciński.Na miarę naszych czasów.Wchodzenie samorządu w nie swoje zadania.A pałacu ślubu brak.

  2. Pytania.. Ile to kosztowało? Ile będzie kosztowało utrzymanie stacji ładowania? Ile prąd? Jaka różnica w dopłacie za wozokilometr w porównaniu do zwykłego autobusu? Jaka różnica w kosztach w porównaniu do zwykłego autobusu? O ile dałoby się zwiększyć częstotliwość kursowania 200 lub 710 za to? Kto tym będzie jeździł skoro jest tylko dla garstki mieszkańców? Jaka oszczędność ekologiczna skoro trzeba dojeżdżać do niego samochodami? Dlaczego stacja nie jest na Pańskiej? Niech ktoś poda 3 argumenty że to miało sens a nie czysty marketing czy widzimi się burmistrza..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię