Lakis wystąpił w Piasecznie. W najbliższy wtorek kolejna jazzowa uczta

0

PIASECZNO Apostolis „Lakis” Anthimos znany jest przede wszystkim ze swojej znakomitej, niezwykle ekspresyjnej gry na gitarze. Od wielu lat współtworzy legendarną formację SBB. Tym razem wybrał się jednak do Piaseczna ze swoim autorskim projektem, w którym słynny muzyk gra prawie wyłącznie… na perkusji. Przed nami kolejny jazzowy wtorek

Apostolis Anthimos nie kryje tego, że perkusja – jako instrument – od wielu lat jest jego wielką miłością. O ile jednak podczas nagrań czy koncertów SBB grywał na niej raczej sporadycznie, to w ramach projektu „Miniatures” to właśnie ona jego głównym środkiem muzycznego wyrazu. Razem z nim występują uznani muzycy z młodszego pokolenia – Piotr Matusik (instrumenty klawiszowe), Robert Szewczuga (gitara basowa) i Olaf Węgier (saksofon). Wszyscy wymienieni proponują stylistykę jazzową, choć na pewno niełatwą do zaszufladkowania. Apostolis, jak sam przyznaje, od zawsze poruszał się bowiem w bardzo szerokiej muzycznej stylistyce – od bluesa, przez rock progresywny, aż po brzmienia awangardowe. To było na pewno słychać w Piasecznie – od klasycznego jazzu, przez elementy fusion, aż po partie dające pole do popisu poszczególnym instrumentalistom. Lider projektu sięgnął też po gitarę – między innymi w solowym utworze na bis, a po koncercie chętnie podpisywał płyty i pozował do zdjęć z fanami.
A już 10 marca w Domu Kultury w Piasecznie odbędzie się kolejny Wtorek Jazzowy. Tym razem zagra Miłosz Oleniecki Trio w składzie: Miłosz Oleniecki – fortepian, Paweł Zwierzyński-Pióro – kontrabas, Rafał Dutkiewicz – perkusja. Bilety w cenie 20 złotych (sprzedaż rusza na dwa tygodnie przed koncertem). Początek o godzinie 20.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię