Lao Che zakończy wakacje w Piasecznie!

0

PIASECZNO Na zakończenie lata w Piasecznie wystąpi zespół Lao Che. Koncert odbędzie się 25 sierpnia na scenie plenerowej na rynku o godz. 19.00.


Lao Che to płocki zespół założony w 1999 roku. Od tego czasu wydał 6 albumów. Ich pomysł na muzykę to ciągłe poszukiwanie nowych form artystycznego wyrazu. Ich muzyka łączy w sobie elementy rocka, hip hopu, elektroniki czy funka. Znakiem rozpoznawczym są koncept-albumy takie jak: „Gusła”, „Gospel” , „Powstanie Warszawskie” czy najnowsza płyta ”Dzieciom”.

Choć tytuł najnowszego wydawnictwa nawiązuje do Brzechwy i jego “Brzechwa dzieciom”, nie jest to wcale płyta dla dzieci. To płyta dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi. Spięty prezentuje głęboką problematykę codzienności w tonie zatroskanym, z pewną dozą dydaktyzmu – co pozostaje w kontraście do warstwy muzycznej. Jest to najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjna i śpiewna. Produkcją płyty “Dzieciom” zajął się Piotr “Emade” Waglewski.

Zespół jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym m. in. na sowim koncie mają:
„Złotego Bączka” (2006), ,„Mateusza” Trójki za płytę „Gospel”, Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Ciechowskiego, „Gwarancje Kultury” TVP Kultura.
Muzycy zespołu zostali uhonorowani Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W 2016 roku zespół zdobył Fryderyka w kategorii „Najlepsza płyta rock, metal, punk”.

źródło: piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię