Laptopy za blisko 80 tys. zł trafiły do szkół w Konstancinie

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Konstanciński Samorząd zakupił 27 laptopów, z oprogramowaniem, niezbędnych do zdalnej nauki. Sprzęt trafił do sześciu gminnych szkół podstawowych. Samorząd pozyskał na ten cel blisko 80 tys. zł z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020.

27 laptopów dla szkół

Program „Zdalna Szkoła”, organizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji, umożliwia gminom oraz powiatom sfinansowanie zakupu tabletów oraz laptopów dla uczniów oraz nauczycieli, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych zajęć. 23 kwietnia gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę o powierzenie grantu z operatorem programu Centrum Projektów Polska Cyfrowa. W ramach umowy samorząd otrzymał 79 974 zł, za które zakupiono 27 laptopów wraz z systemem operacyjnym i oprogramowaniem do nauki zdalnej.

CZYTAJ TAKŻE:  Wyrwa w chodniku straszy przy wejściu do parku

Dla uczniów i nauczycieli

Komputery w ostatni czwartek zostały przekazane do szkół podstawowych, a następnie będą wypożyczone – na czas zdalnego nauczania – uczniom i nauczycielom, którzy nie mają warunków technicznych do uczestnictwa w kształceniu przez internet. Po zakończeniu pandemii sprzęt pozostanie na wyposażeniu szkół w celu dalszego wspierania uczniów i nauczycieli.

Źródło: www.konstancijeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię