Lato!!! Wakacje!!! Urlop!!!

0

Czy Medycyna Chińska może być pomocna w walce o upragnioną sylwetkę? 

Medycyna chińska jest oparta na założeniu, że człowiek jest integralną częścią natury. W tym rozumieniu, wszystkie zjawiska we wrzechświecie odnoszą się do siebie nawzajem i wzajemnie na siebie oddziałują. Człowiek to mikrokosmos. Jeśli dostosuje się do natury, czeka go życie w harmonii i zdrowiu, a jako produkt uboczny ma szanse pojawić się upragniona sylwetka.

Medycyna chińska jest przepojona logiką. Stanowi kopalnię wiedzy o przyczynach zaburzeń i metodach przywracania zdrowia. Według Medycyny Chińskiej żyjemy i jesteśmy zdrowi, ponieważ nasze ciało jest w stanie równowagi. Ten stan równowagi polega na harmonijnej zgodzie między siłami Yin i Yang, między narządami naszego organizmu, naszym ciałem i środowiskiem które nas otacza. Jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych i leczy wiele chorób (fizycznych i psychicznych) i odnosi sukcesy tam, gdzie medycyna konwencjonalna (zachodnia) nie daje odpowiedzi. Ze względu na możliwość dotarcia do prawdziwego źródła chorób, medycyna chińska stała się niezwykle skuteczna i bezpieczna w dziedzinie medycyny holistycznej. 

Również w kwestii harmonizowania wagi ciała.

Ciało będące w naturalnej harmonii Yin i Yang w naturalny sposób dąży do właściwej wagi. Odpowiadając na potrzeby moich pacjentów stworzyłam Program Harmonizujący Wagę Ciała który powstał z dziedzictwa wiedzy Medycyny Chińskiej i Ajurwedyjskiej. Łączy moc  ziół chińskich, przypraw ajurwedyjskich z energią akupunktury wg Medycyny Chińskiej.

Celem programu jest przede wszystkim wzmocnienie funkcji centrum organizmu do mocnego i prawidłowego trawienia, wydalania oraz oczyszczania. W procesie zdrowienia jakim jest również odzyskiwanie prawidłowej masy ciała, działanie to jest kluczowe. Medycyna Chińska i Ajurwedyjski od tysięcy lat lecząc pacjentów skupiała się na tym aspekcie, wiedząc że od słabego ognia  trawiennego, zablokowanych jelit, a co za tym idzie złego wchłaniania i odżywienia mają początek wszystkie choroby. Obecnie również Medycyna Zachodnia publikując ostatnie badania potwierdza, że większość chorób w tym neurologicznych ma w tych zaburzeniach swój początek.

Program ten zatem, ma na celu  przygotowanie ciała i mózgu Pacjenta by funkcjonowały na najwyższych obrotach w zdrowiu, harmonii i dobrym samopoczuciu. Droga jaka prowadzi do przywracanie równowagi Pacjenta, rozpoczyna się od oczyszczenie go z toksyn i zalegającej wody w przestrzeniach międzykomórkowych, naprawienie procesów trawienia, aby zmniejszyć zapalenia i obrzęki, które uniemożliwiały organizmowi bycie w zdrowej, wolnej od chorób równowadze i zbudowanie mocnego ognia trawiennego aby odżywić ciało i napełnić je energią. Efektem ubocznym programu jest fakt, że zharmonizowany i oczyszczony  organizm dąży w naturalny sposób do utraty zbędnych kilogramów. Program nie polega na liczeniu i zmniejszaniu w drastyczny sposób kalorii, zaleca jedynie stosowanie się do kilku ważnych  wskazówek, by w zaledwie kilka tygodni  ciało odzyskało pełnie wigoru, umysł energie i jasność, a Pacjent upragnioną wagę i sylwetkę. 

Pierwsza wizyta to bardzo szczegółowy wywiad z pacjentem i szereg pytań dotyczących jego higieny życia, badanie pulsu oraz oględziny języka zgodnie z Medycyna Chińską. Ma to na celu omówienie zaburzeń i nieprawidłowości wynikających z dotychczasowej diety i stylu życia pacjenta oraz określenie jego konstytucji.

Na każdej wizycie pacjent otrzymuje konkretne zalecenia i specjalnie przygotowane i  skomponowane mieszanki ziół, herbat i przypraw, tak aby każdy etap programu przebiegał prawidłowo. Jak wygląda taki program?

III Kroki Harmonizacji Wagi Ciała

Krok I to usprawnienie układu limfatycznego i otworzenie okrężnicy, aby odblokować główne drogi detoksykacji. Limfa to ważny sposób oczyszczania, pomaga usuwać płyn spomiędzy komórek i utrzymuje cyrkulacje białych krwinek by ułatwić walkę z infekcjami. Limfa nie jest pompowana przez serce, ani poruszana przez mięśnie gładkie, dlatego czasem spowalnia i utyka w przestrzeniach, a wtedy ciału trudniej jest pozbyć się odpadów. Zbierają się w ciele, które staje się zaokrąglone i opuchnięte, wygląda jak otłuszczone, a tymczasem zostaje zalane wodą. Woda lubi się gromadzić  i opadać w dolnych częściach ciała, powodując obrzęki stóp i całych nóg.

Ten etap ma tez zbawienny i leczniczy wpływ na trawienie: równoważy florę, niweluje zapalenia i zaparcia, leczy nieszczelne jelito, wzmacnia wątrobę i funkcje oczyszczania krwi oraz  przyspiesza usuwanie toksyn.

Krok II to czas na odżywienie naszych komórek. Pacjent otrzymuje kolejne zalecenia i mieszanki, których celem jest odżywienie oczyszczonego organizmu. Należy pamiętać, ze wiele otyłych osób jest przekarmionych, jednocześnie źle odżywionych. Na tym etapie koncentrujemy się na właściwym odżywieniu, by zapewnić jasność umysłu, kontrolować i zmniejszyć spontaniczne zachcianki oraz podwyższyć poziom energii. Ten etap świetnie podkręca metabolizm przez przyspieszenie pracy tarczycy. Wiele osób borykających się z obrzękami, nadwagą, brakiem energii, cierpi również na niedoczynność tarczycy i jej stany zapalne, dlatego ten program jest idealny również dla nich. 

Krok III Rozpalamy ogień trawienny, aby spalić tłuszcz. Na tym etapie wzmacniamy oczyszczającą moc Wątroby, to najpotężniejsza faza oczyszczania, na którą pacjent jest przygotowany dzięki  dwóm pierwszym krokom. Jest to krok największych zmian fizycznych, mentalnych i emocjonalnych, mogą wystąpić dotkliwe objawy detoksykacji. Na tym etapie występuje też przebudzenie i dostrzeżenie tych elementów życia gdzie brakuje równowagi, zarówno jeśli chodzi o dietę, pracę czy nawet relacje z innymi ludźmi.

Zakończenie programu: Edukacja pacjenta po zakończeniu III kroków w gabinecie, w celu  kontynuacji właściwie obranej ścieżki w domu.

Czego możesz się spodziewać po zakończeniu Programu?

Masz szansę na pozbycie się  zbędnych kilogramów, wzdęć, niestrawności i gazów i toksyn, zminimalizowanie stresu, lęków i depresji.  

Pojawi się lepszy wygląd, jasność i sprawność umysłu, lepsza koncentracja, zwiększenia kreatywności i energii. 

Program idealnie sprawdza się w wielu zaburzeniach i chorobach poprawiając jakość życia pacjenta, a często cofając lub zatrzymując objawy choroby.

Efekty programu są ściśle uzależnione od przestrzegania otrzymanych zaleceń przez Pacjenta.

Aneta Rosłon Dyplomowana Terapeutka Medycyny Chińskiej w zakresie Akupunktury i Dietetyki wg Medycyny Chińskiej szkoły Ośrodka Medycyny Orientalnej, należącej do europejskiego oddziału Szkoły Qi Lu Chorób o Złożonej Etiologii, oraz Członek Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Od lat stale poszerza swoją wiedze na licznych kursach i szkoleniach u znakomitych nauczycieli chińskich i europejskich.

Piaseczno, ul. Jana Pawła II 45.

Tel. 662 777 411 

www.energiazycia.net.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię