Łatwiejszy dojazd do trasy S7

3

PIASECZNO Od kilku lat Gmina Piaseczno realizuje inwestycje drogowe, które mają ułatwić mieszkańcom dojazd do węzła Antoninów na trasie S7. Dojazdy do węzła są już gotowe. Obecnie budowany jest nowy odcinek drogi wraz z rondem w Woli Gołkowskiej oraz projektowane nowe połączenie z Bobrowcem i Kamionką.

Obsługa komunikacyjna trasy szybkiego ruchu i leżących na terenie gminy Piaseczno węzłów, to wyzwanie dla zarządców dróg lokalnych. Współpracując z Powiatem Piaseczyńskim oraz Gminą Lesznowola zaplanowaliśmy poprawę układu drogowego, który obsługiwać będzie budowany obecnie węzeł Antoninów. Dotychczas wybudowaliśmy nową drogę dojazdową do węzła od strony zachodniej trasy S7, czyli Mieszkowa i Antoninowa, wraz z dwoma rondami na ulicy Radomskiej. Nowe połączenie powstało również po wschodniej stronie drogi ekspresowej – łącząc trasę S7 z ul. Rybną, gdzie również wybudowane zostało rondo. W tej chwili budowana jest nowa droga, która połączy ul. Rybną ze skrzyżowaniem ulic Ceramicznej i Asfaltowej na granicy Gołkowa, Woli Gołkowskiej i Bąkówki. Również tutaj powstanie skrzyżowanie o ruchu okrężnym.

Obecnie samorząd projektuje również przedłużenie tej nowo budowanej drogi aż do skrzyżowania ulicy Bobrowieckiej z ul. Mazowiecką w Bobrowcu, gdzie również ma powstać rondo. Nowa droga pozwoli mieszkańcom południowo-zachodniej części gminy na dojazd do węzła Antoninów jako alternatywy do dojazdu do węzła Lesznowola, na dojeździe do którego tworzą się duże korki.

– Liczymy na to, że projekt wraz z pozwoleniem na budowę będzie gotowy w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jeśli będziemy mieli zabezpieczone środki na realizację zadania, pozostanie ogłosić przetarg i przystąpić do budowy – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz.

– Wspólnie ze Starostwem Powiatowym projektujemy również przebudowę skrzyżowania ulic Gołkowskiej i Ceramicznej. Tutaj również projektowane jest rondo, ale ostateczne rozwiązanie drogowe, ze względu na skomplikowaną sytuację drogową i sąsiedztwo kolejki wąskotorowej, będzie znane po wykonaniu projektu budowlanego – informuje wiceburmistrz Robert Widz.

 

Biuro Promocji i Kultury

3 KOMENTARZE

  1. No ładna propaganda. Kto będzie jeździł z Bobrowca do Warszawy przez Antoninów? Są to ruchy bez większego znaczenia, a tymczasem Słoneczna i Postępu zabite na amen w czterech kierunkach przez cały dzień. Gdzie 721 bis?

  2. Szkoda, że gmina wpadła na ten pomysł dopiero teraz i trzeba będzie czekać kilka lat aż powstanie nowy dojazd do S7. Bo oczywiście trudno było to wcześniej przewidzieć, że jakoś na to S7 trzeba będzie wjechać. Można było to zrobić znacznie wcześniej, a nie jak trasa jest już otwarta i nie można ani wjechać, ani wyjechać z Bobrowca…

  3. Naprawdę ktoś uważa, że ludzie będą jeździć z Bobrowca do Warszawy przez węzeł Antoninów? Budowa ul. Bobrowieckiej tylko dobije i tak już zakorkowaną Postępu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię