Laura triumfatorem Memoriału Kazubka

2

PIASECZNO  Laura Chylice była najlepsza na XVIII Memoriale Walentego Kazubka. W finale podopieczni Macieja Tataja pokonali ubiegłorocznego triumfatora imprezy – KS Raszyn po dwóch golach Pawła Grodzkiego, który został również wybrany najlepszym zawodnikiem imprezy

Niestety, w tegorocznej edycji memoriału nie wzięły udziału czołowe zespoły z powiatu piaseczyńskiego – MKS Piaseczno i Sparta Jazgarzew. Trochę szkoda, bo przez ich absencję prestiż imprezy i jej poziom jest jednak nieco niższy niż kilka lat temu. Kibiców to jednak nie zraziło i licznie stawili się oni w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, prowadząc głośny i zorganizowany doping.
Jak zwykle na szczególne wsparcie mogli liczyć piłkarze Orła Baniochy – klubu, który wystawił do walki nie jedną, a dwie piłkarskie ekipy. W trakcie gry nie było sentymentów i nie brakowało ostrych, zdecydowanych starć. Emocje budziły zwłaszcza niektóre decyzje arbitrów. Czas (każdy mecz trwał 12 minut) był zatrzymywany podczas dłuższych przerw w grze, ale trzeba przyznać, że sędziowie nie zawsze robili to konsekwentnie, czym wzbudzali niepotrzebną nerwowość w zawodnikach.
W półfinale Jedność Żabieniec (gospodarz turnieju) musiała uznać wyższość Laury Chylice (0:2), a Perła Złotokłos – zespołu KS Raszyn (1:3). W spotkaniu o ostatnie miejsce na podium Jedność pokonała z kolei Perłę (2:1), a w wielkim finale dwa gole Pawła Grodzkiego (który w całych zawodach zanotował łącznie 10 trafień) dały Laurze miano najlepszej drużyny na XVIII Memoriale Walentego Kazubka.
Przyznam się, że bałem się dziś trochę o zdrowie Pawła Grodzkiego – skomentował występ swojego piłkarza Maciej Tataj, trener Laury Chylice. – A on nie tylko wrócił po długiej kontuzji, ale został najlepszym zawodnikiem imprezy.

 

Tyl.

2 KOMENTARZE

  • Odmiana wyrazu Baniocha
   Miejsce w Polsce Miejsce w gminie: Góra Kalwaria
   Mianownik Kto? Co?: Baniocha
   Dopełniacz Kogo? Czego?: Nie lubię Baniochy
   Celownik Komu? Czemu?: Przygladam się Baniosze
   Biernik Kogo? Co?: Lubię Baniochę
   Narzędnik Z kim? Z czym?: Rozmawiam z Baniochą
   Miejscownik O kim? O czym?: Rozmawiam o Baniosze
   Wołacz: Hej! Baniocho

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię