PIASECZNO Olivię i Martę spotkaliśmy przy rondzie Solidarności. Dziewczynki sprzedają lemoniadę spragnionym przechodniom. Pyszny napój kosztuje 3 zł, kupując dwie porcje zapłacimy 5 zł. Jak Wam się podoba taki pomysł na wakacyjną pracę?

Przedsiębiorcze dziewczyny zapowiadają, że będę stać z lemoniadą przez cały wakacje. Czy wytrwają w swojej ciężkiej pracy? O tym przekonamy się już wkrótce.
To nie jedyna tego typu inicjatywa na naszych okolicach. W sklepie papierniczym „Kasia” spotkaliśmy chłopca, który akurat kupował jednorazowe kubeczki. On również zapraszał na lemoniadę, do punktu przy ul. Staszica.
Dla młodych ludzi sprzedaż lemoniady to nie tylko forma zarobku, ale także przygoda i niecodzienne doświadczenie. Kto wie – być może także pierwszy krok na drodze do poważnego biznesu?

AB

7 KOMENTARZE

 1. Sanepid się pokłoni .
  Jakoś nie wierzę ,że urzędaski odpuszczą dzieciakom. Książeczkę sanitarno-epid mają ? a produkt przechowywany w odpowiednich warunkach ?

 2. Sad skazujacy 2 male dziewczynki za sprzedaz lemoniady byl by bezduszny…. a jakakolwiek kara byla by dastrukcyjna w dalszych planach biznesowych tych 2dziewczynek. ps one moga jeszcze nie wiedziec co to sa podatki i zaco za to ze same lemoniade wymyslily sprzedawac

 3. Popieram inicjatywę, zaangażowanie i przedsiębiorczość, brawo brawo. Jeśli tylko będę w okolicy, to chętnie skorzystam, uwielbiam lemoniadę…. Ale jak wcześniej napisano, obawiam się że znajdzie się jakiś sanepid, czy straż wiejska co jeszcze placowe będzie chciała pobierać opłaty 🙁

 4. Super pomysł i świetna inicjatywa!?
  Brawo dziewczynki za zaangażowanie???
  A sanepid?
  Kubki jednorazowe a lemoniada z cytryną i lodem konserwuje się sama!?
  Trzymam kciuk za powodzenie tej spółki!??

 5. zważywaszy że Piaseczyński sąd za potrącenie bez OC Prawa jazdy i waznych badań, pieszej, uniewinnił, w przypadku tych dziewczynek niewykluczone ze groziłoby dozywocie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię