Lesznowola częścią Warszawy?

0

LESZNOWOLA W środę radni zdecydowali o przeprowadzeniu referendum, w którym mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się, czy chcą, aby gmina stała się częścią wielkiej metropolii


Referendum odbędzie się 11 czerwca

Półtora miesiąca temu lesznowolscy radni zaprotestowali przeciwko projektowi ustawy autorstwa posłów PiS o ustroju m.st. Warszawy, która przewiduje, że Lesznowola stałaby się częścią wielkiej metropolii. – Ta propozycja bardzo nas wszystkich zaskoczyła – mówiła wówczas Maria Jolanta Batycka-Wąsik. – Projekt nie odpowiada na wiele pytań. Nie można wyczytać z niego skutków finansowych i kompetencyjnych wynikających z przyłączenia podwarszawskich gmin do metropolii warszawskiej. Nie przewidziano też konsultacji, ani z samorządami, ani z mieszkańcami.
W efekcie rada gminy przyjęła stanowisko sprzeciwiające się projektowi.

Dwa dni temu, podczas nadzwyczajnej sesji rady gminy, radni zdecydowali o przeprowadzeniu w tej sprawie referendum. – Nasza inicjatywa jest oznaką szacunku wobec mieszkańców, którym chcemy dać możliwość wypowiedzenia się w tej ważnej ustrojowej kwestii – podkreśliła wójt Lesznowoli.

Już 11 czerwca mieszkańcy Lesznowoli będą mogli udać się do lokali wyborczych i odpowiedzieć twierdząco lub przecząco na pytanie: czy jest pan/pani za tym, żeby m.st. Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła gminę Lesznowola?

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię