Letnie Granie w Altanie. Pamięci Mirona Białoszewskiego

1

KONSTANCIN-JEZIORNA W niedzielę 14 sierpnia o godz. 18 w altanie przy Hugonówce odbędzie się plenerowy koncert sekstetu Ygora Przebindowskiego, promujący premierową autorską płytę „Powidoki/Portrety Miron Białoszewski”


Jest to projekt muzyczny poświęcony wybitnemu polskiemu poecie i pisarzowi Mironowi Białoszewskiemu w setną rocznicę jego urodzin. Ygor Przebindowski sięgnął do wyjątkowej twórczości autora i skomponował muzykę inspirowaną jego poezją. Choć od śmierci Białoszewskiego minęły już trzy dekady, dokonania artysty nie przestają zachwycać i inspirować. Wstęp wolny. W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w sali widowiskowej Hugonówki.

TW

1 KOMENTARZ

 1. Odnoszę wrażenie, że redaktor TW nie wie, skąd w K-J zainteresowanie Mironem Białoszewskim.

  Objaśniam: ten zapomniany obecnie „poeta, prozaik, dramatopisarz i aktor teatralny” (Wikipedia) przebywał przez jakiś czas w Konstancinie, czego owocem jest książeczka pt. „Konstancin”.

  Przypuszczam, że książeczka ta jest obecnie b. trudna do zdobycia, bo najprawdopodobniej od ponad 30 lat nie była wydawana. Na docer.pl też jej nie ma.

  Ja akurat posiadam jej stare wydanie. Dużą frajdę sprawiło mi kiedyś przy jej lekturze śledzenie szlaków spacerów autora po Konstancinie i kojarzenie opisywanych przez niego miejsc z tym, co tam jest obecnie (tzn. wtedy, gdy książeczkę czytałem). Zdaje się, że niektóre miejsca zachowały się i nadal wyglądają podobnie, jak „za czasów Białoszewskiego”.

  Z sympatii dla Konstancina gotów jestem nawet znaleźć i zeskanować tę książeczkę i udostępnić zainteresowanym.
  Trochę to może potrwać, bo – nie chwaląc się – zgromadziłem kiedyś tyle książek, że teraz – poza „gwoździami programu”, dostępnymi na wyciągnięcie ręki – trudno mi znaleźć cokolwiek 🙁
  W każdym razie proszę pisać na [email protected]. Jak będzie zainteresowanie, to się zmobilizuję, znajdę i zeskanuję 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię