Liceum dumne z absolwentki! Spotkanie z Małgorzatą Rejmer

0

PIASECZNO Małgorzata Rejmer, laureatka Paszportu „Polityki” była dziś gościem piaseczyńskiego liceum. Opowiadała nie tylko o swojej pracy literackiej, ale też jako absolwentka bardzo ciepło wspominała czasy szkolne, dziękując nauczycielom za wsparcie i przygotowywanie do olimpiad przedmiotowych

– Miałam szczęście, że tu trafiałam – powiedziała na wstępie licznie zgromadzonym uczniom. – Bardzo ciepło wspominam to liceum i jestem niezmiernie wdzięczna pani Bukalskiej oraz pani Chwedczuk za czas, który mi poświęciły. Olimpiady polonistyczne dały mi znakomity start – podkreśliła i zanim licealiści zaczęli zadawać pytania gorąca zachęcała by jak najwięcej czytali.
– Książka skłania do innego rozumienia świata. Nasz mózg zaczyna pracować zupełnie innym rytmem, książki otwierają inny wymiar rzeczywistości. Pozwalają zrozumieć siebie i innych. Bez nich nie byłabym osobą, którą dziś jestem – przekonywała pisarka. – Moja praca to ćwiczenia z empatii, dzięki książkom uczymy się myśleć tak jak inny człowiek, którego być może nigdy nie mielibyśmy okazji poznać.
Małgorzata Rejmer opowiadała o ewolucji swojej pracy pisarskiej, a także o okolicznościach, w jakich powstała ostatnia książka – „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii”, nagrodzona „Paszportem Polityki”.
Uczniowie i nauczyciele zadawali pytania, a autorka opowiadała o książce, Bałkanach i współczesnych problemach z jakimi borykają się Albańczycy.
Nie zabrakło autografów, kwiatów, podziękowań, uścisków i pamiątkowych fotografii. Szczególnie dumna ze swojej absolwentki jest dyrektor szkoły Barbara Chwedczuk, która uczyła Małgorzatę Rejmer języka polskiego, przygotowywała ją do olimpiady i z wielką uwagę śledziła jej rozwój i literackie dokonania.
– Dużo razem czytałyśmy i dyskutowaliśmy – wspominała z sentymentem utalentowana pisarka.

Przed nami jeszcze dwa spotkania z Małgorzatą Rejmer, które odbędą się w powiecie piaseczyńskim.

  • 25 stycznia, piątek, godz. 18.00 – Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii (ul.Ks.Z.Sajny1) (UWAGA! Spotkanie przeniesione do „Kina Uciecha”)
  • 28 stycznia, poniedziałek, godz. 18.00 – Miejski Klub Seniora w Piasecznia (ul. Dworcowa 8)

Więcej o Małgorzacie Rejmer:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię