Liczył, liczył… i się przeliczył

0

LESZNOWOLA Policjanci z Komisariatu Policji w Lesznowoli zostali wezwani do ujętego na kradzieży sklepowej 40-latka. Złodziej nie przejął się widokiem mundurowych oraz tym, że został ujęty na gorącym uczynku przez pracownika ochrony sklepu. Refleksja przyszła trochę później…

Niedbałość matematyczna przesądziła o losie sklepowego złodzieja. Mężczyzna był przekonany, że wartość skradzionego przez niego mienia kwalifikuje go do odpowiedzialności za wykroczenie, a tym samym mniejszego wymiaru kary. Niestety zaledwie kilkanaście złotych przesądziło o tym, że odpowie on za przestępstwo.

40-letni mężczyzna nie mając świadomości, że jest obserwowany przez pracowników ochrony, na terenie jednego ze sklepów w miejscowości Łazy, dokonał kradzieży artykułów spożywczych, przemysłowych oraz alkoholu. Kiedy postanowił przekroczyć linię kas nie płacąc za towar, natychmiast zainterweniowała ochrona, która o całym zdarzeniu poinformowała policję. 40-latek nie był zdziwiony obecnością funkcjonariuszy policji. Nie mógł jednak odżałować tego, że błędnie wyliczył wartość skradzionego przez siebie towaru, a tym samym będzie musiał odpowiedzieć za czyn zakwalifikowany jako przestępstwo, a nie jako wykroczenie.

Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi, a następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

 

Źródło: KPP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię