Lodowiska rosną jak grzyby po deszczu

0

PIASECZNO W ubiegłą sobotę zostało oficjalnie otwarte lodowisko w Piasecznie. Za tydzień zostanie uruchomiona ślizgawka w Lesznowoli, a za dwa tygodnie – w Górze Kalwarii i Konstancinie-Jeziornie. Sezon na łyżwy potrwa do marca


Można już ostrzyć łyżwy bo w ciągu najbliższych dwóch tygodni zostaną otwarte aż trzy nowe lodowiska

Lodowisko na stadionie miejskim w Piasecznie pojawiło się jako pierwsze, ponieważ obiekt znajduje się pod dachem i można było nieco wcześniej – mimo panujących na zewnątrz dodatnich temperatur – wykonać lodową taflę. W sobotę odbyło się jego uroczyste otwarcie. Były pokazy łyżwiarstwa figurowego, hokeja oraz pyszny tort, ponieważ piaseczyńska ślizgawka obchodzi swoje 5-lecie. Lodowisko jest czynne codziennie w godz. 9-20.30, z tym jednak, że w tygodniu do południa korzystają się niego szkoły, a w weekendy – szkółka łyżwiarska Lutz i sekcja hokeja. Jedna sesja trwa 1,5 godziny po czym następuje półgodzinna przerwa techniczna na czyszczenie lodu. Ceny biletów: normalny 7 zł, ulgowy – 4 zł. Obok lodowiska działa wypożyczalnia łyżew, kasków i chodzików.
Od kilku dni trwa także montaż lodowiska przy szkole podstawowej w Lesznowoli. W ubiegłym roku ślizgawka cieszyła się dużą popularnością i w tym roku pewnie będzie podobnie tym bardziej, że na szkolnym boisku powstaną tak naprawdę… dwie ślizgawki – jedna duża pod dachem o wymiarach 18×40 m oraz mniejsza „pod chmurką”, przeznaczona dla dzieci (10×10 m). Lodowisko ma wystartować już w sobotę 1 grudnia i działać do 3 marca. Na miejscu będzie można nie tylko wypożyczyć łyżwy, ale także napić się gorącej herbaty, czekolady, zjeść hot-doga czy zapiekankę. Ślizgawka będzie otwarta codziennie od godz. 8 do 22. W tygodniu do godz. 15 będą korzystać z niej szkoły, potem będzie godzinna przerwa techniczna.
Trzecie lodowisko na terenie powiatu powstaje obok Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Kalwaryjskiej w Górze Kalwarii. Jest to ślizgawka pod gołym niebem, która w zależności od warunków pogodowych zostanie uruchomiona 8 lub 9 grudnia. W tej chwili jest rozkładana instalacja. Tafla zostanie wylana, jeśli na zewnątrz będą panowały ujemne temperatury. Czwarte lodowisko zostanie otwarte 9 grudnia w Parku Zdrojowym przy amfiteatrze w Konstancinie-Jeziornie (uroczyste otwarcie zaplanowano na godz. 16). Lodowisko ma być czynne 7 dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godz. 8-21, zaś w weekendy – w godz. 10-22. Bilet normalny ma kosztować 5 zł, a ulgowy – 3 zł. Ma miejscu będzie można wypożyczyć i naostrzyć łyżwy.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię