Logo czy herb? Burmistrz nie przesądza sprawy

4

PIASECZNO Kilka dni temu napisaliśmy o tym, że rdzewiejący herb na ścianie urzędu miasta zostanie zastąpiony przez logo. Nasza informacja wzbudziła mnóstwo komentarzy, w zdecydowanej większości nieprzychylnych zmianie planowanej przez władze

– Gdzie jak gdzie, ale na urzędzie powinien być herb – jako pierwszy napisał do nas Czytelnik Witold. Podobnego zdania była większość komentujących. Część wyraziła nawet oburzenie.
– Tragedia! Nie róbcie tego! Miasto ma swój herb i tak ma zostać – czytamy w jednym z komentarzy. – Logo to sobie radni mogą na czołach nosić.
Skontaktowaliśmy z się z burmistrzem Danielem Putkiewiczem w tej sprawie sugerując by na urzędzie tradycyjny herb jednak pozostawiać.
– Szyld na budynku urzędu miasta, niestety po kilkunastu latach jest już w opłakanym stanie – napisał dziś burmistrz dziś na Facebooku. – Chcemy go odrestaurować bądź zamienić na nowszy – dodał i zapowiedział ankietę, w której mieszkańcy będą mogli opowiedzieć się za logo lub herbem na budynku urzędu.
– Logo, które opracowane zostało w zeszłym roku spełnia swoją rolę i jest coraz częściej wykorzystywane w działaniach promocyjnych i wizerunkowych – podkreśla burmistrz Putkiewicz. – Herb nadal pozostaje oficjalnym symbolem naszej gminy – dodaje.
Miejmy nadzieję, że ten oficjalny symbol doczeka się uhonorowania na elewacji naszego urzędu i będziemy go mogli podziwiać także w przestrzeni publiczej, a nie tylko na kartach historycznych książek.

Adam Braciszewski

4 KOMENTARZE

  1. Nie ma co się dziwić. Coraz większe znaczenie mają media społecznościowe. Sprawa była tez nagłośniona na grupie fejsbukowej moje piaseczno nawet jacys radni się udzielali w tej sprawie. Media internetowe maja duży wpływ na rzeczywistość. Przeciez wystarczy przed wyborami zrobić dobra kampanie na fejsie, stronach, instagrami i tłiterze. Burmistrz nie jest stary gość i o tym wie, na pewno dużo by ugrał gdyby czasem też się dołączył do dyskusji, a tak musi się liczyć z głosem ludu. tu nie ma artykułów sponsprowanych. I tak będzie sie działo coraz bardziej. Niebawem takie media jak przegląd, kurier czy nad wisłą znikna z rynku, a zastąpią je opiniotwórcze grupy, fora internetowe, strony i fan pejdże. Jedynym roziwązaniem jest dobre zycie z mediami niezaleznymi, współpraca i obserwowanie czym żyją mieskancy.

  2. “Powaga urzędu” nie pozwala na zniżanie się do dyskutującego pospólstwa, zresztą urzędniki też chyba mają zakaz polemizowania z malkontentami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię