Logo zastąpi herb Piaseczna

16

PIASECZNO Już wkrótce rdzewiejący herb na ścianie miejskiego urzędu zostanie zastąpiony przez gminne logo

– Herb na ścianie urzędu gminy od dłuższego czasu prezentuje się fatalnie! – skarży się jeden z naszych czytelników. – To wstyd żeby tak wyglądał – zwłaszcza w tak reprezentacyjnym miejscu!
Sprawą zajął się Urząd Miasta i Gminy Piaseczno. Już na początku swojej kadencji burmistrz Daniel Putkiewicz wydał zarządzenie o jednolitym logo, dlatego niszczejący herb nie będzie odnowiony, a w jego miejscu pojawi się właśnie logotyp.
– Skontaktowaliśmy się z firmą, która zajmuje się tego typu oznaczeniami – mówi Arkadiusz Czapski, Sekretarz Miasta i Gminy Piaseczno. – Opracowane są projekty wizualizacji dla trzech budynków – przy ulicach Kościuszki, Warszawskiej i Świętojańskiej. Polityka burmistrza zakłada żeby urząd skupiał się w jak najmniejszej liczbie miejsc. Jeszcze nie wiemy czy logo będzie np. podświetlane itd. W tej chwili czekamy na propozycje firmy.
Nie wiadomo również kiedy logo zastąpi herb, ale powinno się to stać jeszcze w tym roku.

Tyl.

16 KOMENTARZE

 1. Herb – brzmi dumnie!
  a logo? – każdy może je mieć:'(
  Szkoda, że taka byle jakość zaczyna się wkradać w nasze życie. Nie lepiej zrobić nowy herb?
  Te napisy na elewacji chyba lekko podciekają?
  Logo też się zestarzeje i wtedy co? – pikseloza? Już tak na marginesie jaki jest koszt takiej zabawy?

 2. Kilkaset lat był herb. I oficjalne urzędy powinny nadal się nim posługiwać. Z dumą! Może w innych okolicznościach funkcjonować logo. Czyżby niesłusznie w kimś drzemał kompleks zaściankowości?

 3. A kto na to pozwolił miasto zawsze miało herb kto pytał mieszkańców Piaseczna o zgodę na ziemię na logo . Pewnie takiej zmiany dokonała wiocha Piaseczna na czele z P Czapskim sekretarzem od zawsze.

 4. Nie jestem tradycjonalistą, ale logo zamiast herbu to jednak przegięcie w pędzie do „bycia nowoczesnym”. Jeśli Piaseczno ma się szczycić swoją wielowiekową historią (a chyba nadal zamierza się tym chwalić, bo niby czym innym?), to w zastępowaniu herbu nowoczesnym logo nie widzę większego sensu. Jeśli herb na ścianie wygląda kiepsko, bo go ząb czasu naruszył, to przecież nic prostszego, niż go odnowić albo zrobić taki sam, tylko nowy. To takie trudne?
  Idąc drogą myślenia, zaprezentowaną w artykule powyżej, należałoby w Polsce wyburzyć wszystkie niszczejące i kiepsko wyglądające zabytkowe budowle i na ich miejscach poustawiać nowoczesne „gargamele”. To tak niby ma wyglądać ta nowoczesność z perspektywy jakichś nawiedzonych, nadaktywnych „działaczy partyjnych”?

  P.S. Chyba nikt nie zaprzeczy, że taki np. Londyn albo Rzym to miasta wielkie i wielce szacowne – nowoczesne, ale także mające wielowiekową tradycję. Zdaje się, że nikt tam nie wpadł na pomysł zastąpienia herbu logiem. Jakoś tam się herbów nie wstydzą – proszę bardzo:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/City_of_London#/media/Plik:Coat_of_Arms_of_The_City_of_London.svg
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzym#/media/Plik:Insigne_Romanum_coronatum.svg

  Proponuję, aby nowoczesne władze Piaseczna „sprzedały” swój pomysł zastąpienia herbu logiem władzom Londynu i Rzymu. Może jakieś partnerstwo i współpracę przy okazji uda się nawiązać? O ile oczywiście w jedyną odpowiedzią władz Londynu i Rzymu nie będzie popukanie się w czółka…

  • Dojrzałeś? Zniszczyć co było! Cel-niewolnik w nowoczesnej(?) europie czyli niemiec potrzebuje polaka,ale nie da się teraz jako kolonista ani zaborca ani okupant,więc próba w nowoczesnym stylu zapierdolić Im torzsamość,historię?

 5. Nowe logo dla nikogo!

  ” Herb na ścianie urzędu gminy od dłuższego czasu prezentuje się fatalnie! – skarży się jeden z naszych czytelników. – To wstyd żeby tak wyglądał – zwłaszcza w tak reprezentacyjnym miejscu!”

  A można się dowiedzieć konkretni kto? Czy aby nie jakiś znajomy pana Burmistrza?

  Chyba jest jakiś przepis, heraldyka te sprawy. Takie zmiany powinny byc konsultowane z mieszkańcami, a nie urzędnicza samowolka!!!

 6. Jednak czasy się zmieniają. Kiedyś burmistrz nasłał by na krytykantów dzielnicowego lub SB. Teraz po prostu olewa dyskutantów. Tak wysoki urzędnik nie musi się przed nikim tłumaczyć a tym bardziej reagować na głosy motłochu.

 7. Uważam że ewidentnym przykładem jest Poczta przy Kościuszki gdzie historyczny herb z piękną trąbką zastąpiono bohomazem logo. Jest to nijakie dzieło posępnego projektanta. ??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię