Lokalne samorządy otrzymają wsparcie z budżetu Mazowsza. Dziś podpisano stosowne umowy

1

PIASECZNO Dziś po południu w urzędzie gminy Piaseczno podpisano umowy na dofinansowanie zadań m.in. z zakresu ochrony powietrza, aktywizacji sołectw oraz wsparcia OSP na terenie sześciu gmin powiatu piaseczyńskiego


Na dofinansowanie różnego rodzaju zadań na terenie sześciu gmin przeznaczono w sumie prawie 900 tys. zł.
– Najciekawsza jest aktywizacja sołectw, bo dotyczy projektów ustalanych razem z mieszkańcami – podkreślił Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa. – 10 tys. zł na sołectwo to może nie jest duża kwota, ale da się zrealizować za nią najpilniejsze potrzeby. Ciekawostką jest też program wsparcia działkowców.
W tym roku samorząd województwa przeznaczył na działkowców 40 tys. zł. Zostaną zrealizowane za to cztery zadania na terenie ogrodów działkowych w gminach Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno oraz Tarczyn. Gminy z terenu powiatu ubiegały się także o pieniądze na aktywizację sołectw – w sumie środki (po 10 tys. zł) otrzymają 22 sołectwa. Kolejna kwestia dotyczyła ochrony powietrza. Tu na dofinansowanie załapały się trzy gminy: Piaseczno, Góra Kalwaria oraz Tarczyn. Góra Kalwaria otrzymała ponad 5 tys. zł na zakup sensorów monitorujących jakość powietrza, zaś Piaseczno dostało prawie 95 tys. zł na utworzenie terenu zielonego przy CEM. Niemal 240 tys. zł pójdzie też na dofinansowanie jednostek OSP, w tym zakup samochodów (po 100 tys. zł dofinansowania) dla OSP Góra Kalwaria i OSP Mroków.
– Cieszę się, że w budżecie województwa udało się wyasygnować środki, które zagwarantują realizację najpilniejszych potrzeb – mówiła radna sejmiku Bożena Żelazowska. Wtórował jej kolega z rady Piotr Kandyba, zasiadający także w radzie sołeckiej Żabieńca.
– Dla sołectw każda złotówka jest bardzo cenna – podkreślił. – Dzięki tym pieniądzom będzie można aktywizować mieszkańców.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Dzień dobry, takie mam pytanie, po co w nowowybudowanym CEM jest wieczorem, i pewnie w nocy oświetlona zewnętrzna infrastruktura sportowa skoro mieszkańcy nie mogą z niej korzystać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię