Lokalne struktury PiS uruchamiają machinę wyborczą. W czwartek konwencja

8

PIASECZNO/POWIAT 19 lipca odbędzie się konwencja powiatowa Prawa i Sprawiedliwości, podczas której zostaną zaprezentowani kandydaci na burmistrzów i wójtów popierani przez partię Jarosława Kaczyńskiego. Spotkanie jest otwarte, wstęp jest wolny


Lokalne konwencje, podczas których ujawniane są nazwiska kandydatów powiatowych struktur ugrupowania na wójtów i burmistrzów to u nas nowość. Dlaczego PiS zdecydował się na zwołanie spotkania w środku sezonu ogórkowego, jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem przez premiera daty wyborów samorządowych?

– Uznaliśmy, że zaprezentowanie naszych kandydatów tuż po tym, jak uzyskali oficjalne poparcie władz regionalnych PiS, będzie uczciwe wobec mieszkańców. Nie ma na co czekać – tłumaczy Sergiusz Muszyński, przewodniczący struktur PiS w powiecie piaseczyńskim.

Podczas konwencji kandydaci na wójtów i burmistrzów Piaseczna, Góry Kalwarii, Tarczyna i Prażmowa przedstawią podstawowe elementy swojego programu wyborczego, które następnie będą uszczegóławiać podczas rozmów z mieszkańcami gmin. Program spotkania nie przewiduje otwartej debaty z mówcami. Znaczenia wydarzeniu doda obecność parlamentarzystów partii rządzącej. Swoją obecność zapowiedzieli senator Konstanty Radziwiłł oraz posłowie Łukasz Schreiber, Andrzej Smirnow i Piotr Uściński.

Konwencja, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy (ul. Kościuszki 5) w Piasecznie rozpocznie się o godz. 18. – Zapraszamy mieszkańców wszystkich gmin naszego powiatu – mówi Sergiusz Muszyński.

O tym, kogo PiS zamierza namaścić pisaliśmy już w maju na podstawie nieoficjalnych informacji (artykuł poniżej). Wszyscy potencjalni kandydaci musieli przejść procedurę przewidzianą przez partię – po wskazaniu osoby przez lokalne struktury, ostateczną decyzję o udzieleniu jej poparcia podejmował zarząd regionalny PiS z Mariuszem Kamińskim na czele. Jedynie w Lesznowoli partia ani nie wskaże swojego kandydata (nie ma nikogo wystarczająco zmotywowanego), ani nie udzieli poparcia urzędującej pani wójt.

8 KOMENTARZE

 1. Jawna debata gdzie kandydaci musieliby odpowiadać na pytania mieszkanców popsułaby cały klimat tej szopki.
  Zamiast tego usłyszymy – bedzie lepiej, bedzie bezpieczniej i w ogóle bedzie wszystko dobrze tylko oddajcie na mnie swój głos.
  1. Gdzie jest Policja jak jej potrzebujemy? ostatnio czekalem 15 min na 997.
  2. Gdzie są prewencyjne patrole? Jak tak dalej pójdzie to koła będą kraść z Kijanek policyjnych i sprawców nigdy nie znajdą (patrz sprawa bankomat)
  3. Co z ludźmi którzy notorycznie zaśmiecają las?
  4. Kiedy zostanie zabezpieczony cmętarz?
  5. Rozumiem, że segregacja jest ważna, ale czy musimy mieć 10 pojemników pod domami? jeden na papier żółty, drugi pojemnik na papier zielony, trzeci pojemnik na szkło czerwone itd. komu przeszkadzał stary system?
  6. Nie zaglądam nikomu do kieszeni (ale w tym wypadku burmistrz jest utrzymywany z moich podatków to chyba mogę), czy poważnie burmistrz GK (miasta które ma 11.000 mieszkaców) musi zarabiać ~13500?
  To prawie tyle ile zarabia minister/poseł a chyba obowiązki trochę na innym szczeblu.

 2. Muszyński – giermek oferma swoich panów i władców, posłusznie wykonuje rozkazy z góry. On i jego banda nie mają nic wspólnego z dobrem dla lokalnej społeczności. Najważniejsze by wykonywać rozkazy i polecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię