PIASECZNO Podczas sesji Rady Miejskiej 5 lipca Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis nagrodził lokalnych szachistów.


Pani Monika Soćko, arcymistrzyni międzynarodowa, odebrała kwiaty z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Obłozy. Do gratulacji przyłączyli się wiceburmistrzowie oraz radni. Uhonorowana szachistka otrzymała również kosz podarunkowy.

Szachowi arcymistrzowie

Pani Monika Soćko zdobyła w marcu kolejny tytuł Indywidualnej Mistrzyni Polski, a pan Bartosz Soćko, także arcymistrz międzynarodowy, został po raz kolejny, w styczniu, Mistrzem Polski w Szachach Szybkich. Ponadto szachowa reprezentacja Polski uczestnicząca w zakończonych czerwcu Drużynowych Mistrzostwach Świata w Chantymantyjsku zdobyła po raz pierwszy w historii zaszczytne 3 miejsce i brązowy medal.

Bardzo dobra współpraca państwa Soćków ze środowiskiem szachowym Gminy Piaseczno
i klubem Laura Chylice zaowocowały wspaniałym wynikiem piaseczyńskiego Gimnazjum nr 1, które zdobyło w znakomitym stylu Drużynowe Mistrzostwo Polski Szkół Gimnazjalnych
i dwa złote medale indywidualne. Również córka arcymistrzów – Weronika Soćko, społecznie nauczała gry w szachy dzieci z zalesiańskiego przedszkola.

Na zakończenie Sołtys Zalesia Górnego Ewa Stroińska podziękowała nagrodzonym nie tylko za ich osiągnięcia sportowe, ale również za wkład w promocję i rozwój szachów na terenie naszej gminy. Wyraziła wdzięczność za osobiste zaangażowanie mistrzów
w nauczanie dzieci i młodzieży.

źródło: piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię