Lokalny biznes w czasie epidemii. Warto zobaczyć ten film!

0

PIASECZNO W sobotę w Bibliotece Publicznej w Piasecznie (CEM) odbyła się premiera filmu dokumentalnego „Tu i teraz” opowiadającego o lokalu gastronomicznym Parnikówka z Zalesia Górnego

Autorem niespełna 14-minutowego filmu jest Tomasz Korczak, na co dzień właściciel studia muzycznego Red Yeti Studio w Zalesiu Górnym, który w trakcie trwania pandemii chwycił za smartfon (jako kamerę) oraz kilka podstawowych narzędzi i stworzył dokument pokazujący walkę o przetrwanie biznesu jego serdecznych przyjaciółek z pobliskiego bistro – Parnikówki w Zalesiu Górnym.
Wszystko w moim życiu zaczęło się od przyjaźni – powiedział, tuż przed premierą „Tu i Teraz”, Tomasz Korczak. – Na początku od przyjaźni z Centrum Kultury, dzięki któremu mam studio w Zalesiu Górnym, potem przyjaźni z biblioteką publiczną, w której pracuję i w końcu przyjaźni z dziewczynami z Parnikówki. To były niezliczone godziny przesiadywania przy stoliku, hektolitry kawy i wagony zjedzonych przeze mnie pierogów.
Reżyser przyznał też, że choć jego film mógłby na pewno być lepszy, to mimo wszystko jest z niego w 100 procentach zadowolony – tym bardziej, że to jego reżyserki debiut. Projekcja połączona była z małym afterparty w pobliskiej kawiarni Jukali.
Film można już obejrzeć poniżej i samemu wyrobić sobie o nim zdanie:


Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię