Lokalny Gang Olsena. Wielki skok na… butlę gazową!

0

PIASECZNO Policjanci z Zalesia Górnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamanie do przykościelnej plebanii w Głoskowie. Jak ustalono 38 i 44- letni mężczyźni mają na swoim koncie także inne włamania i kradzieże.


Kilka dni temu doszło do włamania do plebanii w Głoskowie, znajdującej się przy kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Złodzieje do pomieszczenia dostali się nocą po sforsowaniu okna.
– Nic cennego nie zginęło, skradziono butlę gazową oraz wybito szybę – mówi ksiądz proboszcz Arkadiusz Piotrowski. – W pomieszczeniu nie były przechowywane żadne wartościwe przedmioty.
Policjanci z posterunku w Zalesiu Górnym, którzy zajęli się sprawą szybko dotarli do dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamanie.
W wyniku śledztwa do policyjnej celi trafił 38- latek i jego o 6 lata starszy kolega. W zajmowanym przez nich budynku odnaleziono butlę gazową skradzioną z plebani.
– Policja już nam butlę zwróciła – mówi ks. Piotrowski.
Sprawa ma charakter rozwojowy. Jak wynika z prowadzonego w tej spawie postępowania obaj zatrzymani mają na swoim koncie kradzieże i włamania.

CZYTAJ TAKŻE:  Zuchwała kradzież

Adam Braciszewski/ fot.archwwa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię