Lokalny społecznik kolejny raz wyróżniony

1

GÓRA KALWARIA Niedawno Wojciech Prus-Wiśniowski, społecznik, założyciel Regionalnego Muzeum Etnograficznego, a także wieloletni prezes Towarzystwa Miłośników Góry Kalwarii i Czerska odebrał kolejne ważne odznaczenie – medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”


– Im jestem starszy, tym więcej mi się chce – mówi ze śmiechem Wojciech Prus-Wiśniowski. – Może to dlatego, że na swojej drodze spotykam coraz więcej ciekawych ludzi i mam wsparcie ukochanej żony, która podziela moje pasje.
Trzy lata temu muzealnik, lokalny patriota i popularyzator historii Góry Kalwarii, który – jak sam mówi – działa w jedenastu różnego rodzaju organizacjach, odebrał w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim Złoty Krzyż Zasługi. Dwa lata temu dostał Złoty Medal Wojska Polskiego, a w przyszłym miesiącu ma odebrać… awans na podpułkownika, gdyż aktywnie działa również w Związku Piłsudczyków. Ale to nie wszystko. Kilka tygodni temu Wojciech Prus-Wiśniowski odebrał wyróżnienie za krzewienie polskiej kultury, nadane przez samego ministra Piotra Glińskiego. O nadanie Gloria Artis wnioskowali burmistrz i rada miejska Góry Kalwarii. Inicjatywę musiał poprzeć potem powiat i marszałek województwa.
Cieszę się z tego odznaczenia, bo to da mi dodatkową energię do działania – komentuje Wojciech Prus-Wiśniowski. – Jeszcze bardziej zaangażuję się w rozwijanie zbiorów muzealnych. Zapraszam do oglądania naszych ostatnich „zdobyczy” – nowych rzeźb, sztuki ludowej i strojów z Ameryki Południowej.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię