Lokatorzy wprowadzają się do mieszkań komunalnych przy Świętojańskiej i Jerozolimskiej

7

PIASECZNO Do wybudowanych przez gminę 69 lokali mieszkalnych wprowadzi się w sumie około 200 osób. Większość z nich odebrało już klucze


– Jeden budynek jest już zakwaterowany w trzech czwartych, a drugi w połowie – poinformował nas kilka dni temu burmistrz Daniel Putkiewicz. – Mieszkania są wykończone, trzeba je tylko umeblować.
W wybudowanych przez gminę blokach, które kosztowały łącznie 11 mln zł, znajdują się mieszkania o metrażu od 28 m kw. do 56 m kw. Przydzielając lokatorów do nowych budynków zastosowano tzw. system rotacyjny – klucze otrzymały osoby, które sumiennie płaciły czynsz w zajmowanych wcześniej lokalach, nie zalegały z opłatami i nie niszczyły powierzonego im mienia. Odnosi się to oczywiście do osób, które zamieszkiwały wcześniej gminne lokale będące w niższym standardzie, które – ze względu na zły stan techniczny – musiały zostać wyłączone z użytkowania. Jednak przy Świętojańskiej i Jerozolimskiej zamieszkają także osoby, które straciły mieszkania z przyczyn losowych, mają niskie dochody czy mieszkają w gminnych budynkach znajdujących się na obszarach przeznaczonych do rewitalizacji (rejon ul. Nadarzyńskiej czy placu Piłsudskiego).
W tej chwili na przyznanie gminnego lokalu czeka około 450 osób, z czego ponad 100 osób ma wyroki sądowe z prawem do lokalu socjalnego.
– Obecnie szukamy lokalizacji na budowę kolejnego budynku komunalnego, który będzie budowany w następnych latach – dodaje burmistrz Putkiewicz.

TW

7 KOMENTARZE

  1. Budujcie Państwo jak inne gminy na obrzeżach miasta a nie w najdroższej części. Jak można tak nie szanować mieszkańców i z cichej dzielnicy robić socjal.
    Przypominam ,że w okolicy są domki -niskie-jednorodzinne. Dzięki uroczemu socjalowi z naszych domów i działek zrobiły się takie małe mini zoo, bez odrobiny prywatności, z brudasami za ogrodzeniem.Ryczącymi od piątku do niedzieli włącznie…a pieski tych państwa są regularnie wysadzane pod naszymi posesjami.
    Po autach widać ,że SOCJAL się rzeczywiście należy

  2. Przyznacie mi takie mieszkanie Bo jestem w ciężkiej sytuacji i z mieszkania które wynajmuje muszę wyprowadzić się do końca marca a nie mam gdzie się podziac z dzieckiem. Jestem samotną, bezrobotna matką z niepełnosprawną córką. Nie jest mnie stać na wynajęcie kolejnego mieszkania, płacenia kaucji i co miesiac płacić 1500 zł za wynajem. Proszę

  3. Skupisko patoli cpunów pijaków i kryminalistów brawo gmina a obok normalne rodziny ha żenada baraki dla takich do gminy chodzą płaczą dostają a za drzwiami śmieją się z was że daliście barany

  4. Jakos ja nie jestem cpunem,kryminalista i pijakiem a tam mieszkam. Prosze nie wrzucac wszyskich do jednego wora. Bo to o pani swiadczy i pani wychowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię