Kolarski sezon LOTTO Poland Bike Marathon oficjalnie zakończony. Rok 2017 był niezwykle udanym w dotychczasowej historii cyklu organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Dziewiąty sezon wyścigów amatorów na rowerach górskich miał wysoką frekwencję, a charakterystyczny, okrągły numer startowy (jedyny taki w Polsce) stał się znakiem mocno rozpoznawalnym.


Kolorowy peleton rowerowych maratończyków w roku 2017 zawitał do Otwocka, Nowego Dworu Mazowieckiego, Legionowa, Radzymina, Nadarzyna, Góry Kalwarii, Urszulina, Lublina, Sitkówki-Nowin, Płocka, Wąchocka, Kozienic, Stężycy, Nieporętu, Marek, Konstancina-Jeziorny i warszawskiego Wawra.

Pierwszy raz w historii odbył się Zimowy Poland Bike Marathon. Cykl składający się z trzech etapów zagościł w Markach, Nieporęcie i Kobyłce. To nie był jedyny debiut. Ekipa Poland Bike odwiedziła pierwszy raz Starachowice, organizując Starachowicką Strzałę, wyścig amatorów na rowerach szosowych i górskich.

Prawdziwym hitem okazały się, organizowane przez Poland Bike, Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim w Warszawie. Impreza tej rangi wróciła do stolicy po ponad 20-letniej przerwie. Zawody na Górze Kazury na warszawskim Ursynowie stały na wysokim poziomie, zarówno sportowym, jak i organizacyjnym. Zdaniem obserwatorów i uczestników Mistrzostwa Polski XC 2017 były najlepsze w dotychczasowej historii.

Szykujemy już nowy, jubileuszowy, bo dziesiąty sezon pełen atrakcji i nowości – mówił organizator imprez Poland Bike Grzegorz Wajs. – Miłośników jazdy na rowerach zapraszam na Warszawski Triathlon Zimowy, który 27 stycznia 2018 roku tradycyjnie odbędzie się na Stegnach. A zaraz potem na Zimowy Poland Bike Marathon w trzech podwarszawskich miejscowościach. To będzie dobre przetarcie przed naszym głównym cyklem LOTTO Poland Bike Marathon.

Cykl Zimowy Poland Bike Marathon 2018 wystartuje 11 lutego w Kobyłce, 25 lutego odwiedzi Marki, a zakończy się 11 marca w Nieporęcie. Za to sezon letni z LOTTO Poland Bike Marathon rozpocznie się 25 marca w Otwocku i będzie składał się z 14 etapów, przede wszystkim rozgrywanych na Mazowszu.

źródło: gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię