PIASECZNO W zeszłą niedzielę w Domu Kultury w Piasecznie wystąpił zespół Witold Janiak Trio. Artyści zaprezentowali, jedyny w swoim rodzaju, jazz inspirowany duchem polskiej wsi


Witold Janiak jest pianistą z bardzo dużym dorobkiem akompaniatorskim, prowadząc w przeszłości „od strony fortepianu” wiele przedstawień muzycznych i koncertów. Oprócz dawania regularnych występów na żywo artysta jest również propagatorem i animatorem muzyki jazzowej w Polsce i regionie, prowadząc warsztaty dla dzieci i młodzieży różnych grup wiekowych. Jego poprzedni projekt traktował o związkach jazzu z muzyką filmową – obecnie promuje oryginalne połączenie niczym nieskrępowanych improwizacji z polską muzyką ludową.
Punktem wyjścia do kompozycji, które można było usłyszeć na koncercie w Piasecznie, są oryginalne wiejskie melodie. Dzięki talentom Witolda Janiaka i towarzyszących mu muzyków – kontrabasisty Rafała Różalskiego i perkusisty Kamil Miszewski zyskują one nie tylko nową jakość, ale także tworzą dźwiękową opowieść o naszej kulturze, tradycji i tożsamości.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię