Mają już obwodnicę. Teraz zrobią lifting centrum miasta

5

GÓRA KALWARIA Kilka dni temu rozpoczęły się prace remontowe w centrum miasta, które potrwają około półtora miesiąca. Obejmą one wykonanie nowych sieci podziemnych. Drogi i chodniki zyskają nową nawierzchnię, a przy głównych ciągach pojawią się nowe, stylowe latarnie


W ramach prac, które tak naprawdę są związane z budową obwodnicy, powstaną niemal 3 km sieci wodociągowej, a także kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Przebudowane sieci zostaną poprowadzone wzdłuż starych ciągów dróg nr 50 i 79. Roboty realizowane przez ZGK obejmą ulice: Pijarską, Dominikańską, Wojska Polskiego, Grójecką, a także aleję Wyzwolenia.
– Nie będzie raczej istotnych utrudnień w ruchu, bo prace będą realizowane tzw. przeciskiem – mówi Piotr Chmielewski, rzecznik ratusza. – Chcemy rozdzielić sieć ogólnospławną Pijarskiej i Dominikańskiej, aby woda deszczowa nie spływała do oczyszczalni i dodatkowo jej nie obciążała.
Wykonawca ma poprowadzić łącznik (w ul. Kleberga i Saperów) do kolektora burzowego znajdującego się na terenie byłej jednostki wojskowej. Po podczyszczeniu woda ta będzie odprowadzana do cieków wodnych poniżej skarpy.
Wzdłuż Pijarskiej i Dominikańskiej pojawią się też 93 stylowe, 8-metrowe latarnie z ledowymi żarówkami. Zanim jednak to nastąpi, pracownicy zakładu energetycznego będą musieli skablować napowietrzną linię na odcinku od ul. Grota Roweckiego do ronda. Kiedy sieci podziemne będą już wymienione, a latarnie zamontowane rozpocznie się układanie nowych chodników i nawierzchni na drogach.

TW

5 KOMENTARZE

  1. Fajnie, w końcu coś się dzieje w naszym miasteczku. Korków nie ma, można w końcu normalnie z pracy wrócić. Pojawia się coraz więcej miejsc do wypoczynku, coraz więcej zieleni. Jest git:)

  2. Żeby nie było żadna, to zsługa obecnego burmistrza to Zieliński !
    Mam tylko nadzieję że po przebudowie samochody nie będą oblewały przechodniów.
    Oby wszyscy zostali przyłączeni do kanalizacji.

  3. Co racja to racja, zasługa dla D.Zielińskiego, gdyby nie On to dalej byśmy tkwili w korkach a obwodnica byłaby tylko w sferze marzeń na 2045 rok albo i dalej. Po ciężkich trudach z GDDKiA wywalczył obwodnicę.

  4. Tak, to zasługa ziela że nie można do miasta bezpośrednio od strony Grójca się dostać tylko trzeba na czersk i potem to juz tylko całe miasto przejechać by np na ul. Adamowicza się dostać.
    Plus jest tylko taki ze że nie ma korków więc przez miasto można cisnąć ile fabryka da ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię