Majówka 2024 na Zamku w Czersku

0

GÓRA KALWARIA W majowy weekend zapraszamy Was do Czerska, gdzie każdy zakątek szepcze niezwykłe historie sprzed wieków

Zachęcamy Was do odkrycia żywej historii Czerska i zanurzenia się w świecie średniowiecznych gier, zabaw oraz tradycji. W te pierwsze dni maja, zostanie ożywiona zamkowa Szkoła Rycerska „Od Otroka do Wojownika”, gdzie za zgodą jaśnie nam panującego księcia Janusza kształcić  się będą nowi rycerze. Wiek i płeć nie mają tu znaczenia. A każdy absolwent szkoły otrzyma pismo zaświadczające o jej ukończeniu.

Jeden z namiotów stanie się wrotami czasu, które przeniosą chętnych w czasy średniowiecza. Przymiarki garderoby będą okazją do rozmowy o ewolucji strojów, obyczajów i ludzkiej mentalności. Obozowy sprzęt opowie o życiu codziennym, marzeniach i troskach dnia codziennego a uzbrojenie o niedoskonałościach ludzkiej natury niezmiennych na przestrzeni wieków.

Ponadto, jak to na każdym zamku, obok karczmy znajdzie się bajarz, który snuł będzie swoje opowieści. Wysłuchanie takiej karczemnej bajędy to doskonałe wprowadzenie w pełne przeżywanie naszej „Szkoły Rycerskiej”. Uczestnicząc w opowieści z elementami dramy uczestnicy dowiedzą się, czym prócz urodzenia musiał wykazać się rycerz. Jak długo trwała i jak mozolna była droga od czułych ramion mamy w rodzinnym domu do uroczystego pasowania. Czym był hołd lenny, co to znaczyło być wasalem a co seniorem? Jak to było z damami serca, księżniczkami i białymi końmi? Dlaczego czasem mówimy o wojach a czasem o rycerzach? Co miała wspólnego wojaczka z wielkim handlem?

Program majówki, 1 – 5 maja:

11.00-12.00 – Gry i zabawy. Szkoła Rycerska
12.00-12.30 – Karczemne Bajędy. Zamkowa Kuźnia
12.30-15.00 – Gry i zabawy. Szkoła Rycerska
15.00-15.30 – Karczemne Bajędy. Zamkowa Kuźnia
15.30-17.00 – Gry i zabawy. Szkoła Rycerska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię