Majówka w Czersku, będzie się działo!

0

GÓRA KALWARIA Ciekawie zapowiada się majówka w Czersku. Na plac Tysiąclecia zjadą foodtrucki, zaplanowano też atrakcje dla dzieci, stoiska handlowe. Na dziedzińcu zamku do wspólnej zabawy w średniowiecznych klimatach zaproszą rekonstruktorzy z Fundacji Żywej Historii „Hanza”

Na majówkę w Czersku zaplanowano wiele atrakcji. Zjazd foodtrucków odbędzie się na placu Tysiąclecia przy podzamczu w Czersku.

– Odwiedźcie strefę foodtruckow, na której spróbujcie przysmaków z różnych zakątków świata. Burgery, tortille, pulled pork, lody i wiele, wiele innych.
Do tego kraftowe piwo…- zapraszają organizatorzy.
Zaplanowano rownież stoiska handlowe, m.in. miody, chałwa, ceramika, biżuteria, dekoracje drewniane, świece, ręcznie szyte zabawki dla dzieci, dodatki odzieżowe oraz wiele innych.
Dla dzieci będą dmuchańce, malowanie buziek oraz strefa warsztatów.

ROZKŁAD JAZDY:

30.04 – 02.05.22 – 12:00-21:00
03.05.22 – 12:00-19:00

ORZEŁ I SMOK, czyli MAJÓWKA na dworze księcia Janusza

W dniach 30.04-3.05 na wspólną zabawę w średniowiecznych klimatach zapraszają rekonstruktorzy z Fundacji Żywej Historii „Hanza”, którzy opowiedzą i pokażą, jak się niegdyś na czerskim zamku żyło.
Codziennie od 11.00 do 19.00 mnóstwo atrakcji:
– namioty rycerskie, w tym jeden udostępniony do zwiedzania
– zbrojownia
– tor łuczniczy i szermierka bezpieczną bronią treningową
– średniowieczne gry planszowe i zabawy plebejskie
– prezentacje wybranych rzemiosł
– pokazy średniowiecznej mody (ok. godz. 15.00)
– dla najmłodszych rysowanki
Wszystko to na dziedzińcu gotyckiego zamku w Czersku – w siedzibie książąt mazowieckich, dawnej stolicy południowego Mazowsza, na wyniosłej wiślanej skarpie, wśród kwitnących sadów…

Start już 30 kwietnia o 11.00!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię