Malarskie wizje piaseczyńskiego stypendysty

1

PIASECZNO Mimo młodego wieku Patryk Krendzelak, student ASP w Warszawie, zdołał już wypracować swój własny styl artystyczny. Wystawę jego niezwykłych prac będzie można oglądać w Galerii Fryderyk w Przystanku Kultura do 10 października

Ekspozycja zatytułowana „Ultimo” stanowi zwieńczenie stypendium artystycznego miasta Piaseczno, którego Patryk Krendzelak był laureatem w ubiegłym roku. Na przestrzeni lat 2018/2019 powstały trzy kolekcje obrazów. „Świadomość kolektywna” to statyczne i jasne płótna geometryczne, które swoją głębię zawdzięczają wprowadzeniu elementu z zewnątrz. „Symulacja kształtów” przypomina z kolei dzieła Zdzisława Beksińskiego – obrazy mają mroczną dynamikę i pofałdowaną fakturę, a kolekcja „Piaseczno we mnie” powstała po zaczerpnięciu inspiracji z przeszłości i teraźniejszości Piaseczna, z obserwacji życia w mieście i osobistych odczuć autora.
Zamiłowanie do plastyki miałem od małego i już wtedy myślałem aby w przyszłości zająć się twórczością – mówi Patryk Krendzelak. – W mojej twórczości, tak jak w życiu, cenię przypadek, dzięki niemu powstaje dużo pozytywnych i zaskakujących rzeczy.
Artysta angażuje się również w działalność charytatywną.
Oddałem w zeszłym roku pracę na XXV Dobroczynną Aukcję Dzieł Sztuki organizowaną przez Stowarzyszenie Przymierze Rodzin i w tym roku oddaję prace na kolejną, XXVI edycję – zdradza.
Malarstwo to jednak nie jedyna dziedzina jego artystycznego działalności. Obecnie Patryk Krendzelak kończy właśnie pracę nad etiudą animowaną.

Grzegorz Tylec

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię