PIASECZNO Na początku lutego w kawiarni Fryderyk w Przystanku Kultura otwarto wystawę malarstwa Elżbiety Hampson. Jest to kolejna ekspozycja z cyklu „Grupa Plastyczna Piaseczno – Spotkania”. Obrazy artystki będzie można oglądać w kawiarni Fryderyk do 5 marca


Urodzona w Warszawie Elżbieta Hampson, obecnie mieszkanka okolic Zalesia Górnego, przez wiele lat żyła w Wielkiej Brytanii. Jej ulubioną techniką jest malarstwo olejne, ale także akwarela i akryl.

Maluję głównie pejzaże, kwiaty, martwą naturę, fascynuje mnie kolor i światło – przyznaje artystka. – Moją pasję do malowania zapoczątkowała pani Henryka Masłowska na zajęciach Przystanku Kultura w Piasecznie. Zapoznała mnie z różnymi technikami, takimi jak rysunek, akwarela, pastel, ale pokochałam olej.

Członkini Grupy Piaseczno nie obce są jednak również i eksperymenty, co przekłada się na różnorodną tematykę obrazów, z których wiele cieszy przyjaciół i rodzinę – zarówno w Anglii i w Polsce.

Wystawa Elżbiety Hamspon w Przystanku Kultura to jej pierwszy indywidualny pokaz prac powstałych z poszukiwań i inspiracji z ostatnich pięciu lat.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię