PIASECZNO 18 maja w piaseczyńskiej kawiarni Fryderyk odbędzie się wernisaż wystawy Beaty Kwiatkowskiej – znanej oceanograf, charakteryzatorki filmowo-teatralnej,oraz artystki plastyczki.


Kilka słów o artystce

Beata Kwiatkowska – oceanograf, charakteryzator filmowo-teatralny, a obecnie artysta plastyk, członek Związku Artystów Polska Sztuka Użytkowa, członek Grupy Artystycznej Piaseczno. Prowadzi pracownię artystyczną „Projektodajnia”, gdzie powstaje biżuteria autorska i ceramika.

Wszelkie moje poczynania artystyczne cechuje morski i surowy charakter. Formą wyrazu jest przede wszystkim faktura, jej chropowatość i nieprzewidywalność. Fascynacja tym aspektem powoduje, że prace są niepokorne i nabierają przestrzeni. Kolor, równie ważny element mocno zakorzeniony w mojej naturze, koi i odwodzi od powszechnej szarzyzny. Często kulminację stanowi „rybie oko”, które poprzez swoją niebywałą strukturę ma powodować abyśmy się na chwilę zatrzymali. Opowieść „Rybne Historie” nie komentuje i nie angażuje się, próbuje wyhamować, wprowadzić w jednostajność – „panta rhei” – opowiada artystka.

Kiedy i gdzie?

Wystawa rozpocznie się 18 maja i potrwa do końca miesiąca. Prac Beaty Kwiatkowskiej szukajcie w piaseczyńskiej kawiarni Fryderyk, znajdującej się na placu Piłsudskiego 9.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię