Malarstwo jest dla niej formą medytacji

1

GÓRA KALWARIA Do 12 lutego potrwa wystawa malarstwa Jadwigi Wolskiej w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii

Urodzona we Wrocławiu artystka ukończyła najpierw Liceum Sztuk Plastycznych, a następnie Akademię Sztuk Pięknych z wyróżnieniem w 1999 roku. Początkowo zawodowo związana była z malarstwem witrażowym i ściennym, a przez kolejne lata realizuje się w projektowaniu wnętrz i scenografii. Aktualnie mieszka i tworzy w Józefosławiu i to właśnie tam, pod wpływem różnych życiowych doświadczeń, postanowiła powrócić do tego co najbardziej kocha.
Zaczęłam na nowo doceniać swoje zaniechane umiejętności i pasje, które w gruncie rzeczy zawsze nawigują na spełnienie i kreatywność w życiu – mówi Jadwiga Wolska. – Malarstwo jest dla mnie formą medytacji, to czas spotkania ze sobą, radości tworzenia i zabawy kolorem. Nie dorabiam filozofii do tematu, a obraz traktuje czysto wizualnie.
Na wystawie w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii artystka prezentuje wybrane obrazy z ostatnich ośmiu lat. Energetyczne, nasycone kolorem prace na płótnach pokazują nastrojowe sylwetki postaci i kocie portrety, których wymowne spojrzenia zdradzają cały nastrój i charakter. Są też mandale, barwne kompozycje w formie koła, które harmonijnie dopełniają całości.
Poza malarstwem sztalugowym Jadwiga Wolska uczy również posługiwania się warsztatem malarskim dzieci i dorosłych w pracowni w Józefosławiu i Ośrodku Kultury Góry Kalwaria.

Grzegorz Tylec

1 KOMENTARZ

  1. Za czasów komuny każdy kto wychodził z pierdelka zahaczał o Górę Kalwarię,dzisiaj ściągają tu inni.
    Głównie mam na myśli tych od recyklingu,na pewno z ich działań śmieci nie ubędzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię