Małe teatry z wielkim talentem. Przeżycia artystyczne na najwyższym poziomie gwarantowane!

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W niedzielę w Hugonówce odbędzie się XVI Festiwal Małych Form Teatralnych. Na scenie przy ul. Mostowej wystąpi młodzież z konstancińskich szkół oraz grupy teatralne, działające w ramach Konstancińskiego Domu Kultury


Już po raz szesnasty młodzieżowe grupy teatralne powalczą o Grand Prix festiwalu. Przedstawienia przygotowane przez uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich będą oceniane przez jury, które nie tylko wybierze najlepszą sztukę, lecz także przyzna nagrody za reżyserię, scenografię oraz kreacje aktorskie.
Jurorzy z pewnością staną przed nie lada wyzwaniem, bo w konkursie weźmie udział pięć różnorodnych spektakli, przygotowanych przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kardynała St. Wyszyńskiego (dwa spektakle), Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie, Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta oraz Gimnazjum No Bell. W ubiegłym roku w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne wygrało przedstawienie „Z pamiętnika Adama i Ewy” grupy No Place z Gimnazjum No Bell. Natomiast w kategorii szkół podstawowych najwyżej oceniono spektakl „Dzień na Olimpie” Grupy Miłośników Hellenów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego. A jak będzie w tym roku – okaże się wkrótce. Przedstawienia konkursowe rozpoczną się o godz. 13.
Tego dnia publiczność będzie mogła również obejrzeć trzy wyjątkowe, autorskie, pozakonkursowe spektakle młodzieżowych grup teatralnych działających w ramach Konstancińskiego Domu Kultury – Teatrzaków, Miniatury oraz Za drzwiami. Grupy prowadzi reżyserka, pisarka, nauczycielka i instruktorka teatralna – Ewa Cielesz. Spektakle pozakonkursowe zaczną się o godz. 15.30. Festiwal zwieńczy uroczyste wręczenie nagród, które zaplanowano na godz. 18. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię