Małopolska ludowość w Piasecznie. Kolejny koncert już dzisiaj!

0

PIASECZNO Kolejnym zespołem, który w ramach wakacyjnych koncertów organizowanych przez Centrum Kultury wystąpił na Skwerze Kisiela, był Raraszek. Kolejny koncert już dziś!

Pochodzący z Krakowa muzycy zaprezentowali w Piasecznie przegląd dawnej muzyki ludowej pochodzącej z różnych stron Polski. Przeważnie były to skoczne krakowiaki, walczyki, polki czy oberki. Wspólną cechą większości kompozycji były zaś, wyraźnie słyszalne, wpływy muzyki żydowskiej, która – jak można się było przekonać na własne uszy – potrafiła w ciekawy sposób mieszać się z polskimi tradycjami. W pewnym momencie członkowie grupy Raraszek zaprosili też publiczność do wspólnego śpiewania i zachęcali do pomagania sobie głośnym tupaniem i klaskaniem.
Na zakończenie letniego cyklu dziś wystąpi w Piasecznie Bartas Szymoniak – artysta nietuzinkowy, twórca stylu Beatrock – gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów, absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach, laureat „Idola” i frontman grupy Sztywny Pal Azji (2008-2015). Początek koncertu o godzinie 19.30.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię